XI Niedziela Zwykła – 16.06.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Bardzo dziękujemy za wspólnie przeżyty czas w ubiegłą niedzielę podczas festynu parafialnego. Szczególne podziękowania składamy wszystkim, którzy na różnych polach zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, m.in.: osobom, które prowadziły animacje dla dzieci, zorganizowały turniej drużyn podwórkowych, obsługiwały poszczególne stoiska, pomogły w przygotowaniu i posprzątaniu krużganków, upiekły ciasta. Dziękujemy także za złożone w czasie festynu ofiary, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów jego organizacji.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z Oazy zaprasza na koncert pieśni uwielbienia. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci i młodzieży z tej wspólnoty na rekolekcje wakacyjne.
  3. Decyzją Ministra Prowincjalnego w składzie naszej braterskiej wspólnoty wraz z początkiem lipca dokona się zmiana. Opuści nas br. Tomasz Duszyc, który zostaje przeniesiony do Glichowa koło Myślenic, gdzie będzie tworzył nową wspólnotę życia chrześcijańskiego z ubogimi. Obowiązki wikarego i ekonoma przejmie po nim br. Rafał. Natomiast przybędzie do nas br. Antoni Kowalski z Wałcza i diakon br. Jan Michałkiewicz z Krakowa.
  4. Końcem sierpnia dojdzie również do zmiany we wspólnocie sióstr serafitek. Opuści nas s. Emilia Halman, która została skierowana do Gdyni, gdzie będzie pełnić obowiązki przełożonej, a w jej miejsce przyjdzie z Poznania s. Leonia Kwiatkowska.
  5. Od poniedziałku rozpocznie się zapowiadany remont ściany bocznej kościoła, kruchty wejściowej oraz sufitu. Ten etap prac nie wpłynie na funkcjonowanie naszego kościoła, wszystkie Msze i nabożeństwa będą odbywać się normalnie.
  6. W ramach odwiedzin duszpasterskich w środę 19 czerwca chcemy udać się do mieszkańców ul. Ludowej 2, 4, 6, 7, 7A, B, C i D, 8, 9 i 10. Tego dnia o godz. 8.00 zostanie odprawiona za nich Msza św. W ich intencji będzie też odmawiany różaniec po Mszy św. o godz. 8.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00. W czasie wakacji natomiast odwiedzin duszpasterskich nie będzie.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.
  8. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu na Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne akcje wakacyjne organizowane przez naszą prowincję zakonną. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem, a zgłoszenia przyjmuje br. Rafał.
  9. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd pociągiem do Niepokalanowa w dniu 27 lipca na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej. Program i zapisy do 30 czerwca w zakrystii. By jechać na wyjazd nie trzeba należeć do tej wspólnoty.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz CZERNIAK, lat 77 oraz Jacek SŁAWIŃSKI, lat 56. Wieczny odpoczynek…