Wizyta duszpasterska 2024

Duszpasterstwo

Plan odwiedzin na najbliższe tygodnie

Środa, 17 kwietnia 2024

nie ma odwiedzin, zmiana ze względu na pogrzeb taty br. Michała Drausa

Środa, 24 kwietnia 2024

ul. Chojnicka 2, 4, 6, 8, 10, 12, 15 B i C, 21, 23

Nowa forma odwiedzin parafian

W styczniu rozpoczynamy odwiedziny naszych parafian w ich domach. Nie odbędą się one jednak w ciągu jednego miesiąca, lecz zostaną rozłożone na cały rok. Chcemy bowiem spróbować dotrzeć do wszystkich mieszkańców parafii, a jednocześnie móc spędzić więcej czasu u poszczególnych rodzin, by oprócz modlitwy i błogosławieństwa domu, mieć możliwość dłuższej rozmowy i wzajemnego poznania.

W tradycyjnej formie, przy dużej liczbie parafian, nie jest to możliwe do zrealizowania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu niezrozumiały będzie brak kolędy w ich domu w okresie Bożego Narodzenia, mimo to decydujemy się na tę zmianę, gdyż z jednej strony widzimy w niej szansę na pogłębienie więzi z zaangażowanymi parafianami, a z drugiej próbę nawiązania kontaktu z tymi, którzy do kościoła już nie chodzą.

Dniem przeznaczonym na odwiedziny będzie środa. Tego dnia o godz. 8.00 będzie odprawiana Msza św. za rodziny, z którymi się spotkamy. W ich intencji będzie też odmawiany różaniec po Mszy św. o godz. 8.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Informację o tym, pod jaki adres się udamy w daną środę, będziemy podawać z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Odwiedziny będą się odbywać w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 20.00. Będzie zatem możliwość przyjęcia nas przed południem lub po południu, w zależności od tego, jak danej rodzinie będzie odpowiadać. W sytuacji, gdyby komuś nie pasował wyznaczony przez nas termin spotkania, będzie można umówić się telefonicznie na inny.

Mieszkańców poszczególnych ulic będziemy odwiedzać w kolejności alfabetycznej, więc będzie ona następująca:
ul. Bydgoska
ul. Chałubińskiego
ul. Chojnicka
ul. Grabowa
ul. Kaczorska
ul. Kapucyńska
ul. Karpacka
ul. Komuny Paryskiej
ul. Ludowa
ul. Łowiecka
ul. Malczewskiego
ul. Okólna
al. Powstańców Wielkopolskich
ul. Roosevelta
ul. Śmiłowska
ul. Tczewska
ul. Tucholska
ul. Wawelska
ul. Wągrowiecka
ul. Wyrzyska

Kazanie br. Michała Kiełbasy, wprowadzające w nową formę odwiedzin duszpasterskich: