Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

W czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa proszę przyjąć od naszej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zmartwychwstały Pan, przychodząc do Waszych serc i domów, niech napełni je Swoją miłością, pokojem i radością. Niech stale towarzyszy Wam Jego obecność i łaska.

 1. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które w okresie przedświątecznym zaangażowały się w parafii w różne posługi, a zwłaszcza w przygotowanie i przebieg liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy siostrze Emilii i panu Andrzejowi za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, ministrantom za służbę przy ołtarzu, scholii pod dyrekcją pani Lidii oraz organiście panu Piotrowi za posługę muzyczną, Wspólnocie Franciszkańskiej Tau za przygotowanie paczek z produktów przyniesionych przez parafian i dostarczenie ich ubogim rodzinom z naszej parafii.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory chrzcielne kończące Triduum Paschalne.
 3. Świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa jest przedłużone w liturgii na czas Oktawy Wielkanocy, która trwa przez osiem dni, aż do przyszłej Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. W tym tygodniu, każdego dnia o godz. 15.00, będzie odmawiana w kościele nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 6. W ramach odwiedzin duszpasterskich w środę 3 kwietnia chcemy udać się do mieszkańców ul. Bydgoskiej 63 oraz ul. Chałubińskiego, natomiast w środę 10 kwietnia – ul. Chojnickiej 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 i 15A. W te dni o godz. 8.00 zostanie odprawiona za nich Msza św. W ich intencji będzie też odmawiany różaniec po Mszy św. o godz. 8.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.
 8. W najbliższy piątek, z racji na Oktawę, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w sali nr 12 w domu duszpasterskim.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii br. Konrada Barana wraz z wolontariuszami Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa, którzy podzielą się z nami doświadczeniem posługi osobom bezdomnym. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na wsparcie działalności Dzieła.
 11. Nasze kapucyńskie parafie w Wałczu i Pile organizują wspólną pielgrzymkę autokarową do Wiednia w dniach 21-24 czerwca. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie ogłoszeń oraz w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Grzegorz WIERCISZEWSKI, lat 37; Alicja MARKUŃ, lat 73 oraz Henryka KAMIŃSKA, lat 89. Wieczny odpoczynek…