III Niedziela Wielkanocna– 14.04.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Wczoraj, w wieku 87 lat, odszedł do Pana śp. Stanisław Draus – tata naszego br. Michała. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłego i jego najbliższej rodziny. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w Krasnem koło Rzeszowa.
  2. Ze względu na wyjazd na pogrzeb musimy przesunąć odwiedziny duszpasterskie zaplanowane na środę 17 kwietnia. Mieszkańców ul. Chojnickiej 2, 4, 6, 8, 10, 12, 15 B i C, 21, 23 odwiedzimy tydzień później – w środę 24 kwietnia.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 19.15 w kościele. Natomiast w najbliższą sobotę dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. Odbędzie się ona w ustalonych grupach – dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 10.00 i 12.00, a dla Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 14.00 i 16.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą w tym szczególnym dla nich dniu.
  4. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ukraiński zespół Topolany, który będzie śpiewał podczas wszystkich Mszy św. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty zespołu, z których koszt będzie przeznaczony na pomoc uchodźcom z bombardowanych ukraińskich miast, a także dla sierocińca w Tarnopolu.
  5. Chcieliśmy poinformować o otrzymaniu dotacji z instytucji państwowych na prace remontowe we wnętrzu naszego kościoła. 200 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zostało przyznane na dokończenie remontu ściany bocznej oraz kruchty wejściowej do kościoła, natomiast 112 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dokończenie remontu sufitu. Inwestycje te będą wymagały wkładu własnego naszej parafii w kwocie ok. 55 tys. zł. Na ten cel będzie przeznaczona taca z przyszłej niedzieli oraz kolejnych trzecich niedziel miesiąca. Prace remontowe zostaną wykonane podczas wakacji.
  6. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio dziękuje wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na łączną kwotę 8332 zł.