II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła wolontariusze zbierają ofiary do puszki w ramach akcji Wyślij Pączka do Afryki, poprzez którą możemy udzielić pomocy ludziom ubogim w krajach afrykańskich, wśród których pracują nasi bracia misjonarze.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na:
  jutrznię przeżywaną razem ze wspólnotą neokatechumenalną – od poniedziałku do piątku o godz. 5.50;
  Drogę Krzyżową – w każdy piątek o godz. 8.30, 17.00 dla dzieci i o 19.15;
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 18.00. Taca zbierana na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W ramach odwiedzin duszpasterskich w środę 28 lutego chcemy udać się do mieszkańców ul. Bydgoskiej 55, natomiast w środę 6 marca – ul. Bydgoskiej 57 oraz 61 A i B. W te dni o godz. 8.00 zostanie odprawiona za nich Msza św. W ich intencji będzie też odmawiany różaniec po Mszy św. o godz. 8.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.
 5. Młodzież i osoby dorosłe, którzy chcieliby doświadczyć osobistej relacji z Chrystusem i pogłębić swoją wiarę zapraszamy na spotkania we wtorki i piątki o godz. 19.15 w kawiarence „Wieczernik” w domu duszpasterskim.
 6. Przy zakrystii znajduje się kosz na produkty spożywcze z długim terminem ważności oraz środki czystości, które ofiarujemy na Wielkanoc ubogim rodzinom z naszej parafii.
 7. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu duszpasterskiego zebraliśmy na tacę 5880 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.