Ogłoszenia duszpasterskie


Zmartwychwstanie Pańskie - 21.04.2019

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świętego Triduum Paschalnego.

  • Siostrom: Bognie i Salomei za przygotowanie ciemnicy i Bożego grobu.

  • Br. Ryszardowi, ministrantom, osobom czytającym i śpiewającym za perfekcyjnie przygotowaną oprawę liturgiczną.

  • Scholii i panu Piotrowi za piękną animację muzyczną.

  • Paniom: Zosi i Ewie za świąteczne sprzątanie kościoła.

  • Grupie Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4 (opiekunom, rodzicom i młodzieży), za kwestowanie w sklepach, przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom z naszej parafii.

  • Dziękujemy wszystkim klientom ze sklepu BIEDRONKA przy ul. Tczewskiej i Wam drodzy parafianie, dzięki którym powstały paczki. Wszystkim, za wszelkie dobro serdecznie dziękujemy.

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 2. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych o próbach, które odbędą się w środę i w czwartek o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci.

 3. Msza św. wypominkowa, zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. Informujemy, że w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. Przyszła niedziela, to Niedziela Bożego Miłosierdzia, kończy ona Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

 6. W Wielki Piątek rozpoczęła się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszej świątyni Nowennę odmawiać będziemy codziennie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 7. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30, a o godz. 13.00 - Msza św. dla Kręgów Rodzin Domowego Kościoła i małżeństw.

 8. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 17 maja w piątek o godz. 17.30 na salkach katechetycznych.

 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu Św. Antoniego, w którym znajdziemy między innymi artykuły poświęcone tematyce świątecznej, a także wspomnienia z wizytacji Biskupa w naszej parafii i Bierzmowania, zaproszenie do Parafialnego Zespołu Caritas oraz wywiad z naszym najmłodszym duszpasterzem - bratem Ryszardem Dordą.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Maria DĄBROWSKA, lat 72; nasz współbrat z Wałcza - br. Piotr NOWAK, który zmarł w Wielki Piątek w wieku 48 lat. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…