Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu - 5.12.2021

 • Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

  • We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

  • W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Zakonu Serafickiego. Z tej okazji wspólnoty: Braci Kapucynów, Sióstr Serafitek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, WF Tau, MF Tau, Rycerstwa Niepokalanej, Ruchu Światło-Życie i Jezusa Księcia Pokoju odnowią swoje śluby i przyrzeczenia na Mszy św. o godz. 18.30. Również tego dnia zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godzina Łaski dla świata, które odprawimy o godz. 12.00.

 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na RORATY, od poniedziałku do piątku na godz. 18.30. Ponadto w dni powszednie o 6.45 zapraszamy na uroczyście sprawowane MSZE O BRZASKU. Zachęcamy, by na te adwentowe msze przychodzić z zapalonymi lampionami lub świecami.

 3. Msza o Brzasku, Roraty, jak również niedzielne msze święte są transmitowane w Internecie na naszej parafialnej stronie www.pila.kapucyni.pl. Do tej formy duchowej łączności z naszą parafią zachęcamy szczególnie chorych czy przebywających na kwarantannie.

 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień (12 grudnia) i wygłosi je br. Piotr Kwiatek, kapucyn.

 5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 6. Brat Tomasz Duszyc i wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszają na cykl otwartych spotkań z duchowością św. Franciszka z Asyżu. Pierwsze spotkanie w środę, 8 grudnia, o godz. 17.00 w sali nr 12 domu duszpasterskiego. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w przedsionku kościoła są wyłożone ulotki z terminami spotkań, zatytułowanych “Środy ze św. Franciszkiem”.

 7. Do chorych, którzy nie są objęci posługą w pierwsze czwartki i piątki miesiąca, udamy się w piątek 17 grudnia, w godzinach porannych. Adresy zainteresowanych osób można składać w zakrystii i kancelarii.

 8. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pojednania przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

 9. Przy zakrystii jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe (o przedłużonym terminie ważności) oraz środki czystości, którymi wspomożemy najuboższych naszej parafii na Święta. Z kolei przy złotej ambonie, znajduje się choinka Fundacji Małych Stópek, promująca akcję „Paczuszka dla maluszka”. Akcja polega na wzięciu papierowej bombki i spełnieniu tego co jest na niej napisane. Akcja potrwa do 21 grudnia.

 10. Świece Caritasu i opłatki wigilijne można nabywać po Mszach św. w zakrystii. W dni powszednie w kancelarii parafialnej i na furcie domu zakonnego.

 11. W zakrystii jest do nabycia: Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio i L’Osservatore Romano.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Anna MALIŃSKA, lat 64; Helga GRALAK, lat 80; Jan MALIŃSKI, lat 75; Alina BOLEK, lat 89; Andrzej STACHYRA, lat 69; Paulina SKARBIŃSKA, lat 30; Piotr RYMON-LIPIŃSKI, lat 64 i Helena RYMON-LIPIŃSKA, lat 91.

  W miniony piątek zmarł też tata naszego proboszcza, Ryszard Wołoszyn, miał 75 lat. Pogrzeb odbędzie się w Obornikach Wielkopolskich, w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa, w czwartek, 9 grudnia o godz. 12.00. Parafia organizuje wyjazd autokarem na uroczystości pogrzebowe, informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.

  Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…