Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Wielkanocna - 22.05.2022

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

  • we wtorek wspomnienie N.M.P. Wspomożenia Wiernych.

  • w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

  • w następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 18.30.

 3. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. We wtorek swoje imieniny obchodzi s. Aniceta. Msza św. w intencji solenizantki zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek (23 maja) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 5. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 6. Przypominamy, że obowiązek Komunii św. wielkanocnej można wypełnić do niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 12 czerwca 2022.

 7. Oaza zaprasza dzieci i młodzież na wyjazd na wakacje z Bogiem w górach. Szczegółowe informacje u br. Michał Kiełbasy oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do końca maja.

 8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych "Lednica 2000", które odbędzie się w sobotę 4 czerwca na Polach Lednickich koło Gniezna. Zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż, by w miejscu chrztu Polski razem modlić się, śpiewać i tańczyć na chwałę Bożą a na zakończenie wspólnie wybrać Chrystusa, przechodząc przez Bramę-Rybę. Koszt wyjazdu 75 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u br. Michała Kiełbasy do końca maja.

 9. Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe 50-lecia naszej diecezji, które odbędą się 25 czerwca br. w koszalińskim amfiteatrze. Zapisy w zakrystii.

 10. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: Wakacje z braćmi w Pyzówce koło Nowego Targu i w Wetlinie, Spływ kajakowy Ojca z synem na Roztoczu, Wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy, oraz Pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na Facebooku- Kapucyńskim Szlakiem, stronie internetowej www.kapszlak.pl oraz pod nr telefonu 797 907 846. Zapraszamy.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Janina SŁOMKOWSKA, lat 90; Lucyna WITKOWIAK, lat 88; Bożena ŁUKASZEWSKA, lat 64; Justyna BOGUSŁAWSKA, lat 51 i Janina BEDNARSKA, lat 86. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie … Niech odpoczywają …