Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

 1. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w poniedziałekŚwięto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

  • w środęŚwięto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

  • w czwartekŚwięto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 2. Msza św. wypominkowa zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Kartki z intencjami można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 5. Msza Święta dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 6. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywać się będą w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30.

 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnym spływie kajakowym, który organizujemy w sobotę 17 czerwca. Odbędzie się on na rzece Rurzycy, na odcinku: Wrzosy - Krępsko. Na początek spływu będziemy uczestniczyć w Mszy św. celebrowanej w plenerze. Czas samego płynięcia ok. 3 godziny, na zakończenie ognisko. Zapewniamy transport, sprzęt oraz poczęstunek. Koszt 80 zł. Zapisy wraz z opłatą u proboszcza lub br. Rafała. Liczba uczestników jest ograniczona.

 8. W najbliższym czasie zamierzamy zapoczątkować w naszej parafii sportową inicjatywę adresowaną do mężczyzn powyżej 18-go roku życia, którzy chcieliby regularnie spotykać się na boisku, aby pograć w piłkę nożną. Chętnych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, by móc poznać szczegóły.

 9. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza na spotkanie pt. „Antykoncepcja a zdrowie człowieka oraz naturalne planowanie rodziny” w środę 31 maja o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.

 10. Parafia św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na festyn parafialny z okazji 30-lecia istnienia parafii w niedzielę 4 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Barbara WAWRZYNIAK, lat 87. Wieczny odpoczynek...