Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023

 1. W tym tygodniu dobiegną końca odwiedziny duszpasterskie naszych parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć spotkania z nami i przyjęli nas w swoich domach.

 2. Od środy 1 lutego przywracamy stałe godziny urzędowania kancelarii parafialnej oraz dyżur spowiedzi od godz. 17.00. 

 3. Czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy w środę na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 4. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec według porządku dnia powszedniego. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Wraz z Siostrami polecamy się Waszym modlitwom. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na klasztory kontemplacyjne; 

  • w piątek– Wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wiernych poświęconymi świecami.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i sobotę w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, nabożeństwo pierwszo-sobotnie i różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej. 

 6. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 7. Msza święta dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych za tydzień w niedzielę o godz. 8.30. 

 8. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą głoszone przez świeckich i kapłana w niedziele o godz. 20.00 i w środy o godz. 19.15. Jest to szansa pogłębienia wiary i osobistego spotkania z Chrystusem. Zapraszamy.

 9. W minioną niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu duszpasterskiego zebraliśmy na tacę 13 030 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 10. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio. Zachęcamy do lektury.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Mieczysław WRZESZCZ, lat 88; Konrad DEREŻYŃSKI, lat 70 oraz Maria SZUMNA, lat 72. Wieczny odpoczynek…