Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu - 08.12.2019

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną odprawiać będziemy od poniedziałku do środy o godz.: 7.00, 9.00, i 18.30. Zachęcamy do skorzystania z czasu rekolekcji celem odnowy życia duchowego.

 2. Również dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 3. W poniedziałek (9 grudnia) na Mszy św. o godz. 18.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00, w sali nr 12. Informujemy, że jest to pouczenie dla tych rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w Uroczystość Bożego Narodzenia, jak również w pierwszą niedzielę stycznia. W miesiącu grudniu będzie to ostatnie pouczenie przed chrztem św.

 5. W czwartek (12 grudnia) w naszej parafii, w godz. od 9.30 do 18.30 będzie wystawiony w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu - Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Będzie można indywidualnie modlić się o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Natomiast po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo w tej intencji. Krzyż ten peregrynuje po całej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

 6. W czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której modlić się będziemy w intencji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 7. Msza św. dla Parafialnego Zespołu Caritas zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.30. Po niej spotkanie formacyjne.

 8. W piątek (13 grudnia) po Mszy św. o 18.30 będzie nabożeństwo z prośbą o uzdrowienie ducha i ciała. Serdecznie zapraszamy.

 9. W sobotę (14 grudnia) o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą Komunią św.

 10. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 12. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne. Informujemy, że w tym roku nie będziemy rozprowadzać opłatków po domach, jak również nikogo nie upoważniliśmy do tego.

 13. Ks. Bp Edward Dajczak zaprasza młodzież na Adwentowe Czuwanie. Odbędzie się ono w piątek, o godz. 19.00, w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.

 14. Do chorych, którzy nie są objęci posługą w pierwsze czwartki i piątki miesiąca, udamy się w piątek (20 grudnia), w godzinach porannych. Adresy zainteresowanych osób można składać w zakrystii i kancelarii.

  • Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Świętami Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy tego sakramentu na ostatni moment, długie kolejki w ostatniej chwili nie sprzyjają dobrej spowiedzi.

 15. Przy zakrystii jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe (o przedłużonym terminie ważności) oraz środki czystości, którymi wspomożemy najuboższych na Święta.

 16. Zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie - w tym roku tematem jest BOMBKA choinkowa. Materiały dowolne! Podpisane prace prosimy przynosić do środy 18 grudnia. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 22 grudnia po Mszy św. dziecięcej o 11.30. Bombki te udekorują jedną z choinek w naszym kościele!

 17. Za tydzień w niedzielę, będzie możliwość zakupienia ozdób zrobionych z drzewa oliwnego, które zostały wykonane przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Sprzedaż odbywać się będzie przed jak i po Mszy św. przed kościołem. Zakupiona przez nas rzeczy są wsparciem dla chrześcijańskich rodzin z Betlejem.

 18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Eryk CHYZIAK, lat 53 i Emilia PORĘBA, lat 83. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …