Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Zwykła - 02.10.2022

 1. Decyzją zarządu naszej prowincji zakonnej z dniem 1 października został skierowany do naszej wspólnoty br. Paweł Teperski. Serdecznie go witamy i życzymy mu, aby czuł się dobrze wśród nas, a w swojej posłudze doświadczał działania Ducha Świętego.

 2. We wtorek 4 października przypada Uroczystość św. Franciszka z Asyżu - szczególny dzień dla nas braci kapucynów i sióstr serafitek. Zapraszamy do świętowania razem z nami wszystkich parafian, a zwłaszcza członków wspólnot franciszkańskich. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka zwane „Transitus”, przygotowane przez wspólnoty franciszkańskie. Natomiast we wtorek o godz. 18.30 uroczysta Msza św., a po niej agapa w Kawiarence.

 3. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać ponadto:

  • w środę – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;

  • w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 5. Zapraszamy na kontynuację otwartych spotkań z duchowością św. Franciszka z Asyżu. Pierwsze spotkanie w środę, 5 października, o godz. 19.15 w sali nr 12 domu duszpasterskiego. Spotkania zatytułowane: „Środy ze św. Franciszkiem” będą odbywały się raz w miesiącu. W przedsionku kościoła są wyłożone ulotki z ich terminami.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Do chorych udamy się w godzinach porannych. Począwszy od tego miesiąca nie będzie w piątki dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00, ze względu na bardzo małą frekwencję obserwowaną na niej już od dłuższego czasu. Spowiedź według porządku dni powszednich.

 7. Również w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 8. Msza św. dla Grupy Modlitwy Ojca Pio za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 9. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odbywa się o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Dzieci mają swoje nabożeństwa w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 10. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec. W tym roku wykonujemy tylko dziesiątkę różańca. Temat to: „Różaniec o pokój”. Prace przynosimy do szkół do katechetów lub do kościoła, do piątku 21-go października. Głosowanie w niedzielę 23-go, a rozwiązanie konkursu w niedzielę 30-go października.

 11. W środę 5 października o godz. 19.00 w dawnym kinie "Iskra" przy ul. Kilińskiego odbędzie się spotkanie z redaktorem Jakubem Maciejewskim - korespondentem wojennym z Ukrainy. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostały odprowadzone: Irena POLASIK, lat 83; Janina BIENIEK, lat 83 oraz Kamil HUMERSKI, lat 38. Wieczny odpoczynek…