Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2023

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz książek z biblioteki parafialnej, który odbywa się na krużgankach w godzinach: od 8.00 do 15.00 oraz od 19.00 do 20.30. Książki można nabyć za dobrowolną ofiarę, która będzie stanowić cegiełkę na odnowienie wejścia i terenu przed budynkiem domu duszpasterskiego oraz przeprowadzenie remontu pomieszczenia po bibliotece oraz salki dla ministrantów. Razem z kiermaszem uruchomiliśmy dziś na krużgankach kawiarenkę, w której można napić się kawy, herbaty i gorącej czekolady oraz zjeść ciastko.

 2. Od dzisiaj, przez cały październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Dzieci będą miały swoje nabożeństwa w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 3. W środę 4 października przypada Uroczystość św. Franciszka z Asyżu - szczególny dzień dla nas - braci kapucynów i sióstr serafitek. Zapraszamy do świętowania razem z nami wszystkich parafian, a zwłaszcza członków wspólnot franciszkańskich. We wtorek o godz. 19.15 odbędzie się nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka zwane „Transitus”, przygotowane przez wspólnoty franciszkańskie. Natomiast w środę o godz. 18.30 uroczysta Msza św., a po niej agapa w kawiarence.

 4. W środę na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy się również modlić w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.15 w Kościele.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 7. Kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w naszej parafii w dniach 6-8 października. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej.

 8. Zwracamy się z prośbą do dorosłych mężczyzn o pomoc w pocięciu drewna do ogrzewania kościoła w miesiącach zimowych i w przeniesieniu go do kotłowni. Chętnych do pomocy zapraszamy w najbliższą sobotę 7 października o godz. 10.00 do klasztornego ogrodu.

 9. Msza św. dla Grupy Modlitwy Ojca Pio za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 10. Uczniowie klas ósmych oraz osoby dorosłe pragnące rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii do końca września. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października o godzinie 19.30 w kościele.

 11. Od poniedziałku do środy w kościele Świętej Rodziny odbywać się będą rekolekcje ewangelizacyjne na dobry początek roku duszpasterskiego. Poprowadzi je o. Remigiusz Recław, związany z „Mocnymi w Duchu”. Każdego dnia różaniec, Eucharystia, konferencja i nabożeństwo. Natomiast w sobotę 7 października – o godz. 18.00 rozpocznie się w kościele Świętej Rodziny Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny. Będzie to tygodniowa, trwająca dzień i noc modlitwa różańcowa.

 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiktor SKRYPKOWSKI, lat 85 oraz Marek DORNA, lat 68. Wieczny odpoczynek...