Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

 • Już dzisiaj, zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w naszym kościele, a następnie wyruszy ulicami Piły. Prosimy o przyniesienie pieluch dla dzieci z Domu Samotnych Matek. Zachęcamy do ubrania się na biało i zabrania ze sobą rodziny i znajomych.

 • Serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się także dzisiaj na krużgankach naszego klasztoru od godz. 15.00. Zapewniamy wiele zabawy, dobre jedzenie oraz niepowtarzalną atmosferę. Serdecznie zapraszamy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  - w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 11.30, której nie odprawimy ze względu na trwającą w tym samym czasie procesję. O godz. 9.30 Msza św. na pl. Zwycięstwa, a po niej nastąpi procesja ulicami miasta Piły. Zakończenie przy naszym kościele około godz. 12.30. Gorąco prosimy parafian mieszkających przy trasie procesji o przystrojenie swoich mieszkań. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą codziennie na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00.
  - w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  - w następną niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie.

 2. W czwartek swoje imieniny obchodzi s. Bogna. Msza św. w intencji solenizantki, z racji Uroczystości Bożego Ciała, zostanie odprawiona w najbliższy wtorek (18 czerwca) o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w piątek o godz. 18.00.

 4. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 5. Również w niedzielę za tydzień, zapraszamy czcicieli św. o. Pio na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 6. Serdecznie zapraszamy na prezentację książki pt. "Wspomnienia Pilskie", autorstwa o. Jerzego Rumaka, pierwszego proboszcza w powojennej Pile. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę (23 czerwca) w kawiarence parafialnej – Wieczernik, o godz. 16.30. Po prezentacji będzie możliwość nabycia książki.

 7. Siostry Serafitki zapraszają dziewczyny na weekendowe spotkanie do Poznania. Więcej informacji i zgłoszenia na Facebooku i na stronie www.serafitki.pl

 8. Duszpasterstwo Akademickie w Pile zaprasza 17 czerwca, na ostatnie spotkanie przed wakacjami dla Młodych Dorosłych w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o 18.00 Mszą św. w sanktuarium, następnie adoracja i konferencja. Serdecznie zapraszamy studentów i młodzież 25 +.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Edmund FILODA, lat 70; Alina ZAWALSKA, lat 93; Nikola JANC, lat 12; Stanisław DOPIERAŁA, lat 78; Sławomir KRUK, lat 53 i Filip SOBACKI, lat 28. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…