Ogłoszenia duszpasterskie


XXX Niedziela zwykła - 24.10.2021

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie.

  • W czwartek św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 2. Zapraszamy na katechezy zwiastowania dla dorosłych i młodzieży (w kościele) w niedzielę o godz. 20.00 i środy o godz. 19.15.

 3. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie dodatkowo w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

 4. W czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej Diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 5. W minioną niedzielę na renowacje ścian wewnątrz naszej świątyni zebraliśmy 7380 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazali 1250 zł na nasze konto parafialne. W sumie zebraliśmy 8630 zł.

 6. Informujemy, że kartki wypominkowe są wyłożone w kościele pod chórem organowym i można je składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób za które mamy się modlić. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 7. Dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, zgromadzimy się na pilskim cmentarzu na modlitwę w następującej formie. W tym roku z uwagi na trwającą wciąż pandemię, procesje żałobne wyruszą o g. 14.00 sprzed 3 bram cmentarza /przy ul. Przemysłowej i Motylewskiej/ by objąć wszystkie rejony cmentarza i udadzą się w rejon placu przy kaplicy cmentarnej, gdzie zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie ok. g. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. na placu przy kaplicy bądź pod wiatą w zależności od pogody. Uroczystości przygotowują i im przewodniczą Kapłani z Parafii św. Jana Bosko w Pile.

 8. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny i L’Osservatore Romano. Zachęcamy do lektury.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Danuta BARON, lat 69. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …