Nowi bracia w naszej parafii

Aktualności

Jak było to ogłaszane na niedzielnych Mszach świętych z początkiem lipca zaszły zmiany w naszej kapucyńskiej wspólnocie. Po 3 latach posługi odszedł br. Tomasz Duszyc, który został przeniesiony do Glichowa koło Myślenic, gdzie będzie tworzył nową wspólnotę życia chrześcijańskiego z ubogimi.

Do naszej wspólnoty natomiast przybyło dwóch braci. 

Br. Antoni Kowalski, który w ostatnim czasie był we wspólnocie w Wałczu i br. Jan Michałkiewicz, który przyjechał z Krakowa. 


Brat Antoni Kowalski, urodził się w 1969 roku w Szczecinie (diecezja szczecińsko-kamieńska). Do Zakonu Kapucynów wstąpił w 1991 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Po święceniach pełnił posługę i żył w następujących wspólnotach: Krosno, Wrocław, Sędziszów Małopolski, Stalowa Wola, Zagórze, Wołczyn, 10 lat w Austrii w Klagenfurcie i Innsbrucku, Mierzyn k. Szczecina, Krosno i ostatnie 3 lata w Wałczu. 


Brat Jan Michałkiewicz, urodził się w 1988 w Nisku (diecezja sandomierska). Przed wstąpieniem do Zakonu uzyskał tytuł licencjata filologii klasycznej i magistra prawa. Wstąpił do Kapucynów w roku 2015, święcenia diakonatu przyjął w maju 2023 roku. Przyjechał do nas ze wspólnoty seminaryjnej z Krakowa. Lubi muzykę i chodzenie po górach.


Serdecznie witamy nowych braci w naszej pilskiej parafii.