Marsz dla Życia i Rodziny 2024

Aktualności

W niedzielę 2 czerwca ulicami Kilińskiego, Staromiejską, 1 Maja, 11 Listopada, a potem przez rondo Solidarności do Parku na Wyspie w Pile przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Hasło tegorocznego marszu to „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”.

Marsze dla Życia i Rodziny są organizowane w całej Polsce od kilkunastu lat. Pierwszy odbył się w 2006 roku w Warszawie. „Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci” – mówią organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny. 

W Pile tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w niedzielę, 2 czerwca. O godzinie 15.00 w kościele pw. Świętej Rodziny odprawiona została Msza Święta, po niej uczestnicy marszu przeszli spod kościoła do Parku na Wyspie.

W tegorocznym marszu wzięło udział około 1 000 osób. W trakcie marszu uczestnicy trzykrotnie zatrzymali się, by modlić się przepraszając za grzechy aborcji i odrzucania życia, oraz dziękując i wielbiąc Boga za dar życia i rodzin, które to życie przyjmują. 

Marsz zakończył się na wyspie, gdzie oprócz modlitw miał miejsce koncert dziecięcego zespołu oraz solowe występy.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć pod linkiem – foto br. Paweł Teperski OFMCap