I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszego kościoła na:

  • Jutrznię – od poniedziałku do piątku o godz. 5.45;

  • Nieszpory – od poniedziałku do piątku o godz. 17.45;

  • Drogę Krzyżową – w każdy piątek: o godz. 8.45 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży i dorosłych;

  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 18.00. Taca zbierana na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

 2. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, nabożeństwo pierwszo-sobotnie i różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 4. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbywać się będzie zbiórka do puszek na wsparcie misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

 5. Na stoliku za ławkami znajdują się skarbonki przygotowane przez Caritas w ramach akcji charytatywnej „Jałmużna Wielkopostna”. Przez cały okres Wielkiego Postu można wrzucać do nich środki zaoszczędzone dzięki wielkopostnym wyrzeczeniom i przekazać je na rzecz osób potrzebujących pomocy. Skarbonki wraz z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową (2 kwietnia).

 6. W ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła, klasztoru i domu duszpasterskiego zebraliśmy na tacę 12790 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 7. Księża Salezjanie zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi do szkoły przy ul. Andersa w sobotę 4 marca od 10.00 do 13.00 oraz zachęcają rodziców i dzieci, by zainteresować się edukacją w Salezjańskiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II i w Przedszkolu im. św. Dominika Savio w Pile.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Teresa SZCZEPAŃSKA, lat 85; Waldemar SULICKI, lat 74 oraz Halina FRANCIKOWSKA, lat 66. Wieczny odpoczynek…