Kalendarz parafialny


Orszak Trzech Króli
Sobota, 06 Styczeń 2018, 15:00

W dniu 6 stycznia 2018 r. w Pile po raz drugi wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na Placu Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka, 14 lutego na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu kapeli góralskiej Ondraszki oraz zespołu Siewcy Lednicy. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki.
Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w ponad 600 różnych miastach w Polsce i na całym świecie - świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie. Poszczególne Parafie przekażą swoim wiernym kolorowe korony, by przebrani w ten sposób mogli jeszcze bardziej zintegrować się z Orszakiem Trzech Króli. Kolor naszej parafii to kolor zielony.
Organizatorzy imprezy zwracają się z ogromną prośbą o upieczenie kilku ciast przez każdą parafię. Słodkie przysmaki, prosimy o dostarczenie w sobotę do godz. 13.00, do Regionalnego Centrum Kultury - Fabryka Emocji. Zdeklarowane osoby do wypieku ciast, prosimy o potwierdzenie u s. Bogny.

Miejsce Placu Zwycięstwa obok figury św. Jana Pawła II