Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017

– Informujemy, że nasz współbrat - Zdzisław Weissbrot, z przyczyn rodzinnych i zdrowotnych do końca czerwca 2017 r., będzie przebywał poza naszą wspólnotą.

– Zachęcamy do zakupienia książki naszego seniora o. Elizeusza.

– Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, wolontariusze Gimnazjum nr 5 wraz z członkami Towarzystwa Pomocy Chorym, zbierają ofiary na budowę pilskiego hospicjum. Wyrazem wdzięczności za złożone ofiary są żonkile wykonane przez młodzież.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej.
  – W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15.
  – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  – Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 19 marca i poprowadzi je br. Robert Rabka, kapucyn.
 2. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ramach kapucyńskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki". Zebraliśmy podczas kwesty przed kościołem 2744, 94 zł. Całość sumy zostanie przekazana kapucyńskim misjonarzom pracującym w RCA i Czadzie, jako pomoc w realizowaniu założonych projektów misyjnych.
 3. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych, a po niej na nabożeństwo.
 4. Msza św. dla grupy O. Pio w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.
 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie i cele remontowe naszej Świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 6. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami („AD GENTES”). Polecamy ich waszej pamięci.
 7. W dniach od 19 do 26 września 2017 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy i szczegółowe informacje, po koniecznej zmianie u br. Sławomira Rosińskiego.
 8. Zachęcamy do nabycia obszernego 40 stronicowego numeru GŁOSU ŚW. ANTONIEGO, a znajdziemy w nim między innymi: wywiad z br. Markiem Zimnym, nowy cykl: lekarze i doktorzy w Kościele Katolickim - w tym numerze o św. Łukaszu Ewangeliście,  a w cyku postacie naszego regionu: Franciszek Mickiewicz - zapomniany brat Adama. Życzymy przyjemnej lektury. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tworzenie naszego parafialnego pisma, zapraszamy na spotkanie redakcji, które będzie w poniedziałek (13 marca) po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.00. Zapraszamy również osoby, które chciałyby pisać artykuły, ale także tych, którzy mogą robić zdjęcia z różnych wydarzeń w naszym mieście i parafii.
 9. CARITAS w okresie Wielkiego Postu prowadzi akcję charytatywną "JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA". Do specjalnych skarbonek, składać możemy ofiary zaoszczędzone przez rezygnację np. ze słodyczy, papierosów czy alkoholu. Są one do wzięcia przy wyjściu z kościoła. Skarbonki wraz z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową (9 kwietnia).
 10. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na wykład dr chemii pana Karola Kacprzaka pt: "Chemia Miłości". Wykład odbędzie się 12.03.2017 po Mszy Św. akademickiej ok. godz. 20 w Kaplicy Dobrego Pasterza ul. Złota 1.
 11. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Centrum Ochotników Cierpienia. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.
 12. Kino „Helios” zaprasza na film pt. „ZERWANY KŁOS”, opowiadający o życiu św. Karoliny Kózkówny. Pokaz filmu w poniedziałek 13 marca o godz. 19.30. Cena biletu na hasło „Nazaret” - 13 zł.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy następujących zmarłych: Franciszka SZOK lat 94 i Edmund MIĘSIKOWSKI lat 83. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…