Ogłoszenia duszpasterskie


Boże Narodzenie 2016

 • Zapraszamy do odwiedzenia "Żywej Szopki" na krużganku klasztornym.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy: s. Zelii, pani Joli, panu Robertowi, panu Mirkowi, grupie dekoracyjnej, ministrantom, grupom parafialnym i wszystkim zaangażowanym w świąteczny wystrój kościoła, przygotowanie szopki w kościele i żywej szopki na krużgankach. Panu Jarkowi – leśniczemu, za choinki w kościele i zwierzęta do żywej szopki. Pani katechetce - Basi Jankowskiej i młodzieży z Gimnazjum nr 5, za przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom. Wszystkim za wszelkie dobro serdecznie dziękujemy.
 1.  W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro drugi dzień świąt, Święto św. Szczepana.
  – we wtorek święto Jana Apostoła i Ewangelisty.
  – w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  – w piątek uroczystość Świętej Rodziny, jest to dzień Odnowienia Sakramentu Małżeństwa. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy jak w dzień powszedni, o godz.: 7:00, 8:00, 9:00 i 18:30. Na każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy pary małżeńskie w tym dniu na Mszę św.
  – przyszła Niedziela to Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 2. W środę Msza św. wypominkowa o godz. 18.30.
 3. W sobotę (31 grudnia) po Mszy św. o godz. 9.00, jak również po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 4. Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.
 5. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru "Głosu św. Antoniego". Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, plan kolędy a dla dzieci krzyżówka konkursowa. Zachęcamy do lektury!
 6. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 2 stycznia.
 7. 6 stycznia w Pile po raz pierwszy wyruszy Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 15.00 na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu dziecięcego zespołu - ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter religijny, teatralny i integracyjny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno-ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Naszej parafii przypadł kolor zielony. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Zachęcamy także rodziców, by przebrali swoje pociechy w stroje z epoki (w kolorze zielonym) i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian: Marta POLUSZYŃSKA lat 96, Roman HŁYWA lat 69, Czesław KRÓL lat 65 i Teresa SIEDLOK lat 78. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…