Ogłoszenia duszpasterskie


XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

 1. Serdecznie dziękujemy panom, którzy pomogli nam wczoraj w pocięciu drewna do ogrzewania kościoła.

 2. W ubiegłą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbyło się coroczne liczenie wiernych. W naszej parafii w Mszach św. uczestniczyło 1417 osób, co stanowi 13,5% wszystkich parafian. Natomiast Komunię św. przyjęły 783 osoby.

 3. W środę 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego. Na Cmentarzu Komunalnym o godz. 14.00 odbędzie się procesja żałobna alejami cmentarza, a po niej Msza św. w kaplicy. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzając kościół lub cmentarz oraz modląc się za zmarłych.

 4. W środę o godz. 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 5. W czwartek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o godz. 8.00 i 18.30 będą odprawiane w intencji zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych. Tego dnia zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu przy naszym kapucyńskim grobowcu o godz. 14.30.

 6. Różaniec wypominkowy zaczniemy odmawiać od 2 listopada. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 8. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 9. Msza Święta dla Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 10. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu w konkursie na własnoręcznie wykonany różaniec. Zrobione przez dzieci różańce zostały ponumerowane i zaprezentowane w bocznej kaplicy naszego kościoła. Możemy zagłosować na jeden, według nas, najładniejszy różaniec, wrzucając kartkę z przypisanym do niego numerem do wystawionego koszyka. Rozstrzygniecie konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Cecylia URBAN, lat 73. Wieczny odpoczynek...