Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Adwentu – 11.12.2016

Dzisiaj wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz młodzież z Koła Misyjnego Gimnazjum nr 5, będą sprzedawać ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele misyjne. Z kolei na krużgankach naszego klasztoru można zakupić dewocjonalia, produkty pochodzące z Ziemi Świętej, a dokładnie z Betlejem. Zachęcamy do zakupów by w ten sposób wesprzeć katolików tam mieszkających.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  – w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
 2. W środę o godz. 19.00, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 3. Również w środę o godz. 19:30 w kościele spotykają się kandydaci do bierzmowania z obu grup: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Na wspólne spotkanie zaproszeni są również rodzice i młodzież.
 4. W piątek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau, będzie rozprowadzać opłatki z miodem. Zbierane przy tej okazji ofiary posłużą jako wsparcie w wyjazdach rekolekcyjnych dla tej wspólnoty.
 6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 7. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne.
 8. Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Stanu Wojennego odbędzie się 16 grudnia o godz. 18:00 w Kościele św. Rodziny w Pile. Po Mszy św. zapraszamy na koncert Andrzeja Kołakowskiego.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na uroczyste poświęcenie Skweru Kard. Ignacego Jeża. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki 18 grudnia o godz. 10.30. Po Mszy św. Bp. Edward Dajczak, poświęci skwer przy skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i ul. Browarnej.
 10. Za tydzień ukarze się nowy numer Głosu św. Antoniego
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności spośród naszych parafian: Jan BRAKSATOR lat 63. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …