Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu – 04.12.2016

Dzisiaj przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek wspomnienie św. Mikołaja 
  – w środę wspomnienie św. Ambrożego;
  – w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Z tej okazji wspólnota Braci Kapucynów, Sióstr Serafitek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, WF Tau, MF Tau, Rycerstwa Niepokalanej i Oazy Młodzieżowej, odnowi swoje śluby i przyrzeczenia na mszy św. o godz. 18.30, której przewodniczyć będzie nasz Minister Prowincjalny Br. Tomasz Żak.
  – W tym dniu również zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godzina Łaski dla świata, które odprawimy o godzinie 12.00. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  – w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz. 6.45, 9.00, i 18.30. Przy tej okazji zachęcamy do zakupienia książek autorstwa naszego rekolekcjonisty br. Piotra Kwiatka (można je nabyć w sklepiku przy wyjściu z kościoła. Cena książek to: 20 zł). Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 6.30 do 10.00 i od 17.00 do 19.30.
 3. Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę o 18.30.
 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych a po niej na nabożeństwo.
 5. W sobotę 10 grudnia odbędą się spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej. O godz. 10.00 przychodzą dzieci ze szkoły nr 4 i te, które pójdą do Komunii w pierwszej grupie, o godz. 11.00 dzieci ze szkoły nr 2 i te, które pójdą do Komunii w drugiej grupie. Natomiast w niedzielę 11 grudnia na Mszy św. o 11.30 będzie poświecenie medalików. Po Mszy św. Krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Grupa Ojca Pio spotyka się w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W najbliższą niedzielę, uczniowie z Koła Misyjnego Gimnazjum nr 5 oraz wolontariusze ze szkoły Podstawowej nr 2, po każdej Mszy św., będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na misje Braci Kapucynów w Afryce.
 8. W dniach 9 - 10 grudnia wolontariusze z Gimnazjum nr 5 w Pile, będą kwestować w sklepach „Biedronka” przy ul. Bydgoskiej i Tczewskiej oraz „Lewiatan” przy ul. Tucholskiej. Zebraną żywność młodzież spakuje w paczki i rozniesie najuboższym rodzinom z terenu naszej parafii. W naszym kościele przy zakrystii wystawiony jest kosz do którego można składać produkty na powyższy cel.
 9. Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez dzieci wraz z rodzicami. Wykonane prace należy przynieść do soboty – 17 grudnia
 10. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne.
 11. Pilskie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim pod tytułem: „Uwierzyć w Miłość"–  czy miłość w XXI wieku jest możliwa? Spotkanie odbędzie się 14 grudnia w Akademickim Kościele Dobrego Pasterza o godzinie 19:00, na ulicy Złotej 1 w Pile. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach.
 12. Adwentowe Czuwanie Młodzieży, odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20:00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian:Elżbieta ŚRÓDA lat 60, Gabriela GOSTYŃSKA lat 52, Krzysztof KOZŁOWSKI lat 55, Antoni CHYLIŃSKI lat 65 i Antoni KORKUĆ lat 69. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …