Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Wielkanocna - 14.05.2023

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na Drogę Światła – wielkanocne nabożeństwo, przygotowane przez Oazę i Młodzież Franciszkańską „Tau”, podczas którego będziemy rozważać spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami.

2. Czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

3. W przyszłą sobotę na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

4. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, które obchodziły uroczystość swojej Pierwszej Komunii św. w ubiegłym roku, będą miały rocznicę tej uroczystości w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby dzieci w miarę możliwości przyszły na tę Mszę św. w albach. 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30.

8. Nasze kapucyńskie parafie w Wałczu i Pile organizują wspólną pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Warszawy w dniach 1 – 2 lipca. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii do 28 maja. Zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.

9. Zespół Szkół Muzycznych w Pile informuje o utworzeniu od przyszłego roku szkolnego klasy z nauką gdy na organach. Rekrutacja odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.