Ogłoszenia duszpasterskie


Święto Chrztu Pańskiego – 8.01.2023

 1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak świąteczny wystrój kościoła i kolędy pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

 2. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie naszych parafian. Jednocześnie systematycznie dzwonimy do osób, które dostarczyły nam zaproszenie, aby ustalić termin spotkania. Prosimy cierpliwie czekać na kontakt z naszej strony.

 3. W okresie kolędy kancelaria parafialna czynna jest we wtorek, środę i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, do ostatniego interesanta. Nie ma również dyżuru spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w godzinach porannych, wieczorem jest to możliwe 15 minut przed Mszą św.

 4. W czwartek, 12 stycznia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę 14 stycznia. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 11.30, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 2: klasy „a”, „b” i „c” o 12.00, klasy „d” i „e” o 13.00. Dzień później zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30.

 6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 7. Kandydaci do bierzmowania będą mieli w najbliższych dwóch tygodniach spotkania w małych grupach. W tym tygodniu spotkania grupy starszej, w przyszłym grupy młodszej. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na parafialnej stronie internetowej w zakładce - Przygotowanie do Bierzmowanie.

 8. Siostry Serafitki dziękują za ofiary złożone przy okazji rozprowadzania kredy i kadzidła na rzecz misji prowadzonych przez Siostry wśród dzieci w Gabonie i Boliwii. Udało się na ten cel uzbierać 4 360 zł.

 9. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny – od Nowego Roku w zmienionej cenie.

 10. Po każdej Mszy św. zapraszamy dziś do wspólnego kolędowania z młodzieżą z Oazy. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę na dofinansowanie jej wyjazdu na rekolekcje zimowe.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni: Anna KLIŚ, lat 77; Aniela WYSOKIŃSKA, lat 74; Jadwiga NIERÓBCA, lat 85; Józef ZIUZIA, lat 66; Wanda PERFENIUK, lat 95; Andrzej PODOLAK, lat 79; Barbara WOJNOWSKA, lat 85. Wieczny odpoczynek…