Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023

 1. W listopadzie informowaliśmy o zamiarze zmniejszenia liczby porannych Mszy św. odprawianych w dni powszednie. Dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi odczuciami i swoim punktem widzenia odnośnie do tej kwestii, a także za zrozumienie dla przedstawionych przez nas argumentów. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wprowadzić zapowiadane zmiany. W związku z tym od poniedziałku 2 stycznia w dni powszednie, w godzinach porannych będziemy celebrować jedną Mszę św. o godz. 8.00. Po niej odbywać się będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji oraz różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Możliwość spowiedzi rano będzie od godz. 8.00 do 9.00. Wieczorna Msza św. i dyżur spowiedzi pozostają bez zmian.

 2. Od jutra zaczniemy odwiedzać naszych parafian w ramach wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Udamy się do osób, które wyraziły taką chęć poprzez dostarczenie nam zaproszenia. Serdecznie dziękujemy za tę otwartość. Termin spotkania będziemy umawiać telefonicznie. Nie do wszystkich zadzwonimy od razu na początku stycznia, gdyż będziemy to czynić systematycznie przez cały miesiąc. Prosimy więc cierpliwie czekać na kontakt z naszej strony. Chcielibyśmy, aby spotkanie to było czasem wspólnej modlitwy w intencjach ważnych dla domowników oraz wzajemnego poznania się. To także dobry moment, aby podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat funkcjonowania naszej parafii czy zadać jakieś pytania. Jak już wspominaliśmy, podczas kolędy nie będziemy przyjmować ofiar, żeby podkreślić, że nie jest to motyw wizyty duszpasterskiej. Osoby, które chciałyby wesprzeć materialne potrzeby parafii mogą to uczynić poprzez niedzielną tacę.

 3. W okresie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, środę i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00, do ostatniego interesanta. Nie będzie również dyżuru spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania w godzinach porannych, wieczorem będzie to możliwe 15 minut przed Mszą św.

 4. Chcemy poinformować, że uległ zmianie numer telefonu do kontaktu z parafią. Od dzisiaj należy dzwonić pod numer: 518 545 807. Można go również znaleźć na parafialnej stronie internetowej, w zakładce „kontakt”.

 5. W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Poświęcone kadzidło i kredę rozprowadzać będą Siostry Serafitki pod chórem organowym. Ofiary im złożone zostaną przeznaczone na pomoc misjom prowadzonym przez siostry, szczególnie wśród dzieci w Gabonie i Boliwii.

 6. W piątek zachęcamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz kolejny przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpocznie się on o godz. 15.00 na Placu Staszica. W programie m.in. konkurs szopek bożonarodzeniowych oraz koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej. Będzie również można skorzystać ze słodkiego poczęstunku i ciepłej herbaty. W związku z tym organizatorzy imprezy zwracają się z prośbą do każdej parafii o upieczenie kilku ciast. Chętne do tego osoby prosimy o ich dostarczenie o godz. 14.30 na stoiska przygotowane na Placu Staszica. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a dzieci również do przebrania się w barwne stroje.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z posługą sakramentalną do chorych kapłani udadzą się w czwartek 5 stycznia i piątek 13 stycznia. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP z udziałem Rycerstwa Niepokalanej, a po niej spotkanie opłatkowe dla członków tej wspólnoty.

 8. Msza Święta dla Żywego Różańca i Grupy Modlitwy Ojca Pio w przyszłą niedzielę o godz. 8.30, a po niej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe.

 9. Również za tydzień, po każdej Mszy św. młodzież z Oazy będzie śpiewać kolędy. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje zimowe.

 10. Podajemy kilka informacji statystycznych dotyczących naszej parafii w minionym 2022 roku. W tym czasie odbyło się 88 chrztów, 18 ślubów oraz 165 pogrzebów. Sto pięcioro dzieci przystąpiło do I Komunii św., a 37 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Podczas liczenia wiernych w jedną z niedziel października 1250 osób uczestniczyło w Mszy św., co stanowi 12% ogólnej liczby parafian, w tym 736 osób przyjęło Komunię św.

 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Stanisław BORYSEWICZ, lat 88; Jadwiga WAWRZYNIAK, lat 74; Bogdan ŻENTKOWSKI, lat 74; Bożena FURMANEK, lat 80; Zofia GAJ, lat 77; Anna DOLECKA, lat 62 oraz Ewa ROŻEK, lat 67. Wieczny odpoczynek…