Ogłoszenia duszpasterskie


XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022

 1. Dziękujemy s. Magdalenie za jej obecność i świadectwo. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na rzecz dzieł podejmowanych przez Wspólnotę Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego.

 2. W pierwszej połowie listopada rozpocznie się w naszej parafii Kurs nauki gry na gitarze dla początkujących - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, kurs jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy i bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

 3. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na Bal Wszystkich Świętych organizowany przez Oazę, który odbędzie się w poniedziałek, 31 października w Domu Duszpasterskim. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Na bal przychodzimy przebrani w stroje świętych lub na biało-niebiesko, znamy kilka podstawowych informacji na temat wybranego świętego oraz przynosimy ze sobą coś do jedzenia i picia.

 4. We wtorek, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Na Cmentarzu Komunalnym o godz. 14.00 odbędzie się procesja żałobna alejami cmentarza, a po niej ok. godz. 15.00 Msza św. przy kaplicy. Odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych można uzyskać w dniach 1-8 listopada, nawiedzając kościół lub cmentarz oraz modląc się za zmarłych.

 5. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte wypominkowe o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. Zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu, przy naszym kapucyńskim grobowcu o godz. 15.00.

 6. Różaniec wypominkowy zaczniemy odmawiać od 2 listopada. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.15. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać wyraźnie. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.

 7. Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam wyjątkowo w czwartek o godz. 18.30.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i piątek w godzinach porannych. Przypominamy, że w pierwsze piątki nie ma już dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź według porządku dni powszednich. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec. Do wspólnej modlitwy zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 9. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek, w sali nr 12 w domu parafialnym, o godz. 19.00.

 10. Również w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 11. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę 5 listopada. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 11.30, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 2: klasy „a”, „b” i „c” o 12.00, klasy „d” i „e” o 13.00. Dzień później zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30.

 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jerzy PURGIEL, lat 71 i Jerzy BREITENBACH, lat 78. Wieczny odpoczynek…