Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2022

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

  • w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - jest to patronalne święto naszych Sióstr Serafitek;

  • w sobotę – Święto Stygmatów św. Franciszka.

 2. Zapraszamy na wieczorną modlitwę psalmami zwaną nieszporami, przeżywaną razem z braćmi w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.45. Pragniemy w ten sposób podzielić się doświadczeniem modlitwy Liturgią Godzin celebrowaną we wspólnocie.

 3. Wprowadziliśmy nowe godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30 oraz w środy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

 4. Dobiega końca remont sufitu naszego kościoła. W tym tygodniu zostaną zdemontowane rusztowania, a w przyszłą niedzielę Msze św. odbędą się już wewnątrz świątyni. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek o godz. 14.00. Tego dnia kaplica adoracji będzie zamknięta.

 5. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

 6. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę po Mszy św. wieczornej w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 7. Czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 8. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Skrzatuszu w sobotę 17 września. Wyjazd o godz. 12.15 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

 9. Natomiast dzień później, w niedzielę 18 września, zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Skrzatusza, która będzie zwieńczeniem obchodów 50-lecia naszej diecezji. Wyjazd autokaru o godz. 8.45 sprzed kościoła. Koszt 20 zł, zapisy również w zakrystii. Tego samego dnia wyruszy też piesza pielgrzymka do Skrzatusza. Zbiórka o godz. 7.00 na placu przy stacji benzynowej Orlen, za torami w kierunku Szydłowa.

 10. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 11. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu sufitu naszej świątyni.

 12. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio, jak również diecezjalne kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 20 zł.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Iwona KRYSA, lat 59. Wieczny odpoczynek…