Ogłoszenia duszpasterskie


XXIII Niedziela Zwykła – 4.09.2022

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

  • w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;

  • w piątek – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce.

 2. Chcemy zaprosić na wieczorną modlitwę psalmami zwaną nieszporami, przeżywaną razem z braćmi w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.45. W ten sposób pragniemy podzielić się doświadczeniem modlitwy Liturgią Godzin celebrowaną we wspólnocie.

 3. Od tego tygodnia wprowadzamy nowe godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30 oraz w środy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 5. Msza św. dla Grupy Modlitwy Ojca Pio za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sanktuarium w Skrzatuszu.

 7. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Skrzatuszu w sobotę 17 września. Wyjazd o godz. 12.15 sprzed kościoła, powrót ok. 20.00. Zapisy w zakrystii.

 8. Natomiast dzień później, w niedzielę 18 września, zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Skrzatusza, która będzie zwieńczeniem obchodów 50-lecia naszej diecezji. Wyjazd autokaru o godz. 8.45 sprzed kościoła. Koszt 20 zł, zapisy również w zakrystii.

 9. Po wakacyjnej przerwie Oaza zaprasza dzieci z klas 3 do 6 na spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 10.30, a młodzież z klas siódmych i starszych w piątki o 19.15 do salki w domu duszpasterskim.

 10. Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza na rekolekcje charyzmatyczne na dobry początek roku szkolnego, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski w dniach 7-9 września (środa-piątek). Początek każdego dnia Mszą Świętą o godz. 18.00.

 11. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, jak również diecezjalne kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 20 zł.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku został odprowadzony: Bogdan BOGUCKI, lat 65. Wieczny odpoczynek…