Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02.01.2022

 1. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 2. Zapraszamy serdecznie małżeństwa i wszystkich zainteresowanych na katechezy małżeńskie, które będą miały miejsce w każdą środę stycznia. Katechezy poprowadzą małżeństwa wraz z bratem Tomaszem Regiewiczem. Pierwsza katecheza już w tą środę, 5 stycznia o godzinie 19.15 w kościele.

 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to uroczystość obowiązkowa. Tradycyjnie, jak co roku, w Uroczystość Trzech Króli, po wszystkich Mszach św. Siostry Serafitki pod chórem rozprowadzać będą poświęconą kredę i kadzidło. Składane ofiary przeznaczone będą na pomoc misjom prowadzonym przez Siostry Serafitki szczególnie wśród dzieci w Gabonie i Boliwii. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

 4. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 5. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 3 stycznia będziemy zapraszać wiernych z konkretnych ulic naszej parafii, na dodatkową, KOLĘDOWĄ Mszę św. o godz. 17.00 w dni powszednie tygodnia. Szczegółowy plan jest na stronie internetowej oraz na okolicznościowych folderach, wyłożonych pod chórem organowym. Prosimy o przyniesienie w swoich naczyniach wody, którą poświęcimy. Ofiary, które będą dużym wsparciem dla naszej parafii, będzie można złożyć na tacę albo przekazać na nasze konto podane na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

  Plan kolędy na najbliższy tydzień:

  03.01.2022 (poniedziałek)
  al. Powst. Wlkp.
  ul. Bydgoska 6-32 (parzyste)
  ul. Chałbińskiego

  05.01.2022 (środa)
  ul. Roosevelta 3-73 (nieparzyste)

  04.01.2022 (wtorek)
  ul. Bydgoska 1-79 (nieparzyste)
  ul. Komuny Paryskiej

  07.01.2022 (piątek)
  ul. Roosevelta 12-82 (parzyste)
  ul. Ludowa 1-11

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji na przypadającą w czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, do chorych udamy się w godzinach porannych w środę i w piątek. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 7. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej, a po niej spotkanie opłatkowe dla członków z tej wspólnoty.

 8. Wspólnota Anonimowych Narkomanów zaprasza osoby mające problem z różnego rodzaju uzależnieniami na mityngi w każdy wtorek o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 12.00 w domu duszpasterskim.

 9. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na spotkanie z duchowością św. Franciszka z Asyżu w środę, 5 stycznia, o godz. 17.00 w sali nr 12 domu duszpasterskiego i następnie o 18.00 na franciszkańską adorację przy żłóbku w kościele.

 10. Oaza zaprasza młodzież od siódmej klasy szkoły podstawowej wzwyż do wyjazdu na zimowisko w Karkonoszach w terminie od 22 do 28 stycznia 2022 roku. Dodatkowe informacje i zapisy do końca grudnia u br. Michała Kiełbasy.

 11. Po rocznej przerwie, 6 stycznia 2022r. o g. 15.00, ulicami Piły przejdzie Orszak TRZECH KRÓLI. Początek spotkania na scenie ustawionej na Pl. Staszica a następnie przemarsz Orszaku nieco zmodyfikowaną trasą: ul. Konopnickiej, 11 listopada, 14 lutego i ponownie na Pl. Staszica. Na scenie odbędzie się pokłon trzech króli Dziecięciu i Świętej Rodzinie, będą też życzenia wypowiedziane przez Ks. Proboszczów, ze wszystkich Parafii do mieszkańców Piły a następnie koncert zespołu. Zachęcamy rodziców, by wraz ze swoimi dziećmi przebrali się w barwne stroje i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.

 12. W zakrystii jest do nabycia Głos Ojca Pio. Zachęcamy do lektury.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Otylia LESISZ-KOSIARSKA, lat 84; Kazimierz CICHOŃ, lat 70; i Mieczysław WAŚKO, lat 95. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …