Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Ogłoszenia
 • Niedziela św. Rodziny - Jezusa , Maryi i Józefa - 26.12.2021

Niedziela św. Rodziny - Jezusa , Maryi i Józefa - 26.12.2021

Na początku pragniemy serdecznie podziękować:

 • grupom parafialnym, wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w świąteczne sprzątanie i wystrój kościoła.

 • Siostrom: Emilii i Bognie, panu: Andrzejowi za przygotowanie szopki.

 • Panu Jarkowi – leśniczemu, za piękne choinki w kościele.

 • Wszystkim parafianom za produkty dla dzieci i żywność dla ubogich. Grupie wolontariuszy z naszej parafii za rozwiezienie paczek ubogim rodzinom z naszej parafii. Pani Alicji za przeprowadzenie akcji Paczuszka dla maluszka. Wszystkim, za wszelkie dobro okazane w tych dniach, serdecznie dziękujemy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.

  • We wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

  • W piątek po Mszy św. o godz. 9.00, jak również po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku. Informujemy, że Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w piątek (31 grudnia 2021 r.) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

  • W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to uroczystość obowiązkowa.

 2. Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Również w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. młodzież oazowa będzie śpiewać kolędy. Dochód z powyższej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji zimowych.

 3. Z racji na trwającą pandemię, wizyta duszpasterska, zwana kolędą, odbędzie się w podobny sposób, jak w ubiegłym roku. Od poniedziałku, 3 stycznia będziemy zapraszać wiernych z konkretnych rejonów parafii na dodatkową Mszę św. o godz. 17.00 w dni powszednie. Szczegółowy plan jest na stronie internetowej oraz na okolicznościowych folderach, wyłożonych pod chórem organowym. Prosimy o przyniesienie w swoich naczyniach wody, którą poświęcimy. Ofiary, które będą dużym wsparciem dla naszej parafii, będzie można złożyć na tacę albo przekazać na nasze konto podane na stronie internetowej parafii. W czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

  Plan kolędy na pierwszy tydzień stycznia 2022 r.

  03.01.2022 (poniedziałek)
  al. Powst. Wlkp.
  ul. Bydgoska 6-32 (parzyste)
  ul. Chałbińskiego

  05.01.2022 (środa)
  ul. Roosevelta 3-73 (nieparzyste)

  04.01.2022 (wtorek)
  ul. Bydgoska 1-79 (nieparzyste)
  ul. Komuny Paryskiej

  07.01.2022 (piątek)
  ul. Roosevelta 12-82 (parzyste)
  ul. Ludowa 1-11

 4. Oaza zaprasza młodzież od siódmej klasy szkoły podstawowej wzwyż do wyjazdu na zimowisko w Karkonoszach w terminie od 22 do 28 stycznia 2022 roku. Dodatkowe informacje i zapisy do końca grudnia u br. Michała Kiełbasy.

 5. Po rocznej przerwie, 6 stycznia 2022r. o g. 15.00, ulicami Piły przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Początek spotkania na scenie ustawionej na Pl. Staszica a następnie przemarsz Orszaku nieco zmodyfikowaną trasą: ul. Konopnickiej, 11 listopada, 14 lutego i ponownie na Pl. Staszica. Na scenie odbędzie się pokłon trzech króli Dziecięciu i Świętej Rodzinie, będą też życzenia wypowiedziane przez Ks. Proboszczów, ze wszystkich Parafii do mieszkańców Piły a następnie koncert zespołu. Zachęcamy rodziców, by wraz ze swoimi dziećmi przebrali się w barwne stroje i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.

 6. W zakrystii jest do nabycia świeża prasa katolicka: Głos Ojca Pio, Gość Niedzielny. Informujemy, że świąteczny numer Gościa Niedzielnego kosztuje 10 zł. Zachęcamy do lektury.

 7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Adam GOŁDYN, lat 61; Marianna NESTERUK, lat 86; Edmund DORSZEWSKI, lat 79 i Irena GÓRSKA, lat 96. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …