Ogłoszenia duszpasterskie


XXXIII Niedziela Zwykła - 14.11.2021

 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Libanie. Kwesta na ten cel odbywa się po każdej Mszy św. przed kościołem.

 • Zapraszamy na katechezy zwiastowania dla dorosłych i młodzieży (w kościele) w niedzielę o godz. 20.00 i środy o godz. 19.15.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

  • W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

  • W piątek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

  • W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

  • W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i święto Liturgicznej Służby Ołtarza.

 2. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę w sali nr 12 w domu parafialnym o godz. 19.00.

 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 5. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 6. Różaniec wypominkowy odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15.

 7. Opłatki wigilijne można nabywać po Mszach św. w zakrystii. W dni powszednie w kancelarii parafialnej i na furcie domu zakonnego. Informujemy, że nikt z parafii nie będzie roznosił opłatków jak również nikt nie jest upoważniony przez parafię do ich rozprowadzania po domach.

 8. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki, zwraca się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę 21 listopada. W gablocie przed kościołem wywieszona jest cała treść apelu. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

 9. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio, L’Osservatore Romano jak również kalendarz ścienny na rok przyszły z Ojcem Pio.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostały odprowadzone: Ewa KOZICKA, lat 67 i Teresa WÓJTOWICZ, lat 88. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …