Ogłoszenia duszpasterskie


XXXII Niedziela Zwykła - 7.11.2021

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

  • W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

  • W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

  • W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

  • W sobotę wspomnienie pierwszych męczenników polskich, św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

 2. W najbliższy czwartek przypada Święto Niepodległości Polski. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

 3. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Libanie. Zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.

 4. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 5. Różaniec wypominkowy odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15.

 6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki wigilijne. Można je nabywać po Mszach św. w zakrystii. W dni powszednie w kancelarii parafialnej i na furcie domu zakonnego. Informujemy, że nikt z parafii nie będzie roznosił opłatków jak również nikt nie jest upoważniony przez parafię do ich rozprowadzania po domach.

 7. W niedzielę - 14 listopada - wyruszy z Piły Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Pątnicy wyruszą o godz. 11.00 z parkingu przy stacji Orlen, która znajduje się na wyjeździe w stronę Szydłowa. Na zakończenie Pielgrzymki o godz. 15.00 w Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 400 lat pielgrzymowania mieszkańców Piły do Skrzatusza.

 8. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio L’Osservatore Romano jak również kalendarz ścienny na rok przyszły z Ojcem Pio.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Jan SIUSTAK, lat 78 i Bogdan SYMONOWICZ, lat 72. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …