Ogłoszenia duszpasterskie


XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021

 • Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się. Z tej okazji młodzież naszej parafii, zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • We wtorek wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnik.

  • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

  • W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o pracownikach szkół, przedszkoli i uczelni.

  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

  • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 2. Kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej zapraszamy na spotkanie do kościoła w najbliższy wtorek (12 X) na godzinę 19.15.

 3. W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 18.15. W środę ze względu na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po wieczornej Mszy św., nie będzie różańca o godz. 17.45. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej nr 12.

 5. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 6. W przyszłą niedzielę, 17 października, będziemy w naszej parafii świętować 800-lecie obecności świeckich franciszkanów w świecie. Zapraszamy wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i inne wspólnoty franciszkańskie na Mszę św. o godz. 8.30 i po Mszy na spotkanie braterskie w salce św. Ojca Pio.

 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowacje ścian wewnątrz naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 8. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

 9. Zbliża się listopad. Informujemy, że kartki wypominkowe są wyłożone w kościele pod chórem organowym i można je składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk osób za które mamy się modlić. Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

 10. W sobotę (16 października) o godz. 11.00 w Parafii św. Jana Bosko w Pile zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci utraconych oraz ich rodzin a następnie o godz. 12.00 na pilskim cmentarzu odbędą się ceremonie pogrzebowe tychże dzieci.

 11. Duszpasterstwo Akademickie w Pile, działające przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych, zaprasza na rekolekcje akademickie na dobry początek pod hasłem: Kto jest twoim bogiem. Rekolekcje odbędą się w dniach 17 – 20 października. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, młodych, dorosłych oraz wszystkich chętnych.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostały odprowadzone: Teresa POCHYLSKA, lat 66; Józefa NOWAK, lat 88; Jadwiga DOPIERAŁA, lat 80 i Iwona TOMCZAK, lat 65. Za w/w módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …