Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

 1. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowania za obecność, stroje i entuzjazm na ORSZAKU TRZECH KRÓLI.

 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak, zgodnie z tradycją w Polsce, zachowamy bożonarodzeniowy wystrój kościoła i będziemy śpiewać kolędy do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

 3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata.
  - w piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  - w sobotę wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa.

 4. W środę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 18:30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19:00.

 6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o 8:30, a po Mszy św. opłatek dla wszystkich grup franciszkańskich przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 7. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

  • 14.01.2019 (poniedziałek)

   • ul. Roosevelta, numery parzyste 20 – 50

   • ul. Roosevelta, numery nieparzyste 47 - 51

  • 15.01.2019 (wtorek)

   • ul. Roosevelta, numery parzyste 52 – 82

   • ul. Roosevelta, numery nieparzyste 69 – 73

   • ul. Wyrzyska

  • 16.01.2019 (środa)

   • ul. Ludowa, numery nieparzyste 1 – 11

   • ul. Ludowa, numery parzyste 2 – 6

  • 17.01.2019 (czwartek)

   • ul. Ludowa, numery nieparzyste 17 – 41

   • ul. Ludowa, numery parzyste 8 – 28

  • 18.01.2019 (piątek)

   • ul. Ludowa, numery parzyste 30 – 60

  • 19.01.2019 (sobota)

   • ul. Kapucyńska

   • ul. Komuny Paryskiej

  • 20.01.2019 (niedziela)

   • zgłoszenia indywidualne

  Kolędę dodatkową prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do najbliższego piątku.

 8. Informujemy, że Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się, 1 lutego w piątek o godz. 17:30, na salkach katechetycznych.

 9. Jeśli doświadczasz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, otworzyć się na działanie Ducha Świętego, lub po prostu w miłej atmosferze zjeść kolację i porozmawiać – nie zwlekaj i przyjdź na Kurs Alpha organizowany w naszej parafii. Kurs rozpoczyna się 6 lutego o godz. 18:30 w kawiarence „Wieczernik”. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w zakrystii (kościoła św. Antoniego). Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie internetowej parafii (Wydarzenia). Serdecznie zapraszamy.

 10. Parafia Św. Stanisława Kostki i Urząd Miasta Piły, organizuje koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej, który odbędzie się w kościele Św. Stanisława Kostki – 18 stycznia o godz.18.00. Wstęp wolny.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Ryszard OSTROWSKI, lat 76; Bożena JASIAK, lat 54; Eugeniusz TRZASZCZKA lat 70 i Edward PYTLARZ lat 88. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … Niech odpoczywają …