Ogłoszenia duszpasterskieXXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

 1. Dziękujemy br. Krzysztofowi Niewiadomskiemu za przybliżenie nam postaci Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć książkę z jego życiorysem.

 2. W dni powszednie sakrament pojednania jest sprawowany w naszym kościele w dni powszednie od godz. 8.00 do 8.30 oraz od 17.00 do 18.45.

 3. We wrześniu zapraszamy na wieczorną modlitwę psalmami zwaną nieszporami, przeżywaną razem z naszą wspólnotą braci od poniedziałku do piątku. Zmieniamy jednak godzinę rozpoczęcia modlitwy z 17.45 na 18.00.

 4. W czasie wakacji przeprowadziliśmy konieczny remont instalacji odprowadzającej wodę deszczową w domu duszpasterskim. Kontynuując prace, chcemy teraz gruntownie odnowić wejście i teren przed budynkiem. Pierwszy etap obejmie m.in. remont alejek, położenie kostki, postawienie ławek i wykonanie miejsc parkingowych dla rowerów. Koszt tych prac wyniesie ok. 25 000 zł. Będziemy wdzięczni za finansowe wsparcie tej inwestycji. Szczegółowe informacje o przebiegu zbiórki i postępie prac znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dziękujemy też wszystkim, którzy już przekazali ofiary na ten cel.

 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

  • w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - jest to patronalne święto naszych Sióstr Serafitek.

 6. Osoby, które rozpoczęły już przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii w ubiegłym roku i chcą je kontynuować, zapraszamy na spotkanie we wtorek 12 września o godzinie 19.30 w kościele. Prosimy o obecność na tym spotkaniu kandydatów oraz ich rodziców, bądź opiekunów. Natomiast uczniowie klas ósmych oraz osoby dorosłe pragnące rozpocząć przygotowanie do bierzmowania proszeni są o wypełnienie do końca września formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii. Pierwsze spotkanie dla nich odbędzie się 10 października o godzinie 19.30 w kościele.

 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas trzecich szkół podstawowych, którzy chcą, aby ich dziecko przyjęło w przyszłym roku Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii odbędzie się w najbliższy czwartek 21 września o godz. 19.15 w kościele.

 8. Na wrześniowe nabożeństwo fatimskie zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.30.

 9. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w sali nr 12 w domu duszpasterskim.

 10. Czcicieli św. Jana Pawła II zapraszamy w sobotę na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 11. Zapraszamy młodzież do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Skrzatuszu w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 12.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

 12. Natomiast w przyszłą niedzielę zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce do Skrzatusza. Wyjazd autokaru o godz. 9.10 sprzed kościoła. Koszt 20 zł, zapisy również w zakrystii. Można wziąć także udział w pieszej pielgrzymce. Zbiórka o godz. 7.00 na placu przy stacji benzynowej Orlen, za torami przy drodze w kierunku Szydłowa.

 13. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 14. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu sufitu naszej świątyni.