Ogłoszenia duszpasterskie


XIX Niedziela Zwykła - 12.08.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. poświęcenie ziół i owoców;
  - w piątek wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 2. W poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się w naszym kościele, a zakończy procesyjnym przejściem w kościele św. Stanisława Kostki. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych, ze względu na Uroczystość Wniebowzięcia NMP, wyjątkowo odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali nr 12 w domu katechetycznym.

 4. W czwartek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę Św. wieczorną.  Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 5. Msza Św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy Św. spotkanie formacyjne.

 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont witraży w naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 7. Serdecznie zapraszamy na XXII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę 15 sierpnia br.

 8. Starosta Pilski wraz z Dowódcą Garnizonu Piła i proboszczem Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pile zapraszają na piknik rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Piknik odbędzie się w środę 15 sierpnia na stadionie przy Okrzei w Pile w godz. od 12.00 do 18.00. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. polowa w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. Po Mszy Św. liczne atrakcje.

 9. Żywy Różaniec zaprasza na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w: Świętej Lipce; Gietrzwałdzie; Rywałdzie Królewskim; Oborach; Toruniu. Termin 22 – 23 września. Koszt 230 złotych (przy zapisie 100 złotych). Zapisy w zakrystii.

 10. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie przed kościołem. Zapisy w godzinach urzędowania kancelarii, u proboszcza.

 11. Parafia św. Stanisława Kostki organizuje pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, w 450 rocznicę śmierci. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.

 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Józef CIĘŻARKIEWICZ, lat 71; Janina GŁOWACKA, lat 92; Barbara RUSAK, lat 85; Barbara CICHOŃ, lat 62 i Marian NIEMCZYŃSKI, lat 92. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…