Ogłoszenia duszpasterskie


XIV Niedziela Zwykła - 08.07.2018

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
  - we wtorek święto św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
  - w środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  - w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  - w piątek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

 2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się w kościele św. Stanisława Kostki, a zakończy procesyjnym przejściem do naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

 3. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej nr 12.

 4. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 5. Rycerstwo Niepokalanej przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej w dniach 28 – 29 lipca br. Zapisy w zakrystii do 10 lipca.

 6. W dniach od 6 do 16 października 2018 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki to 2750 zł. Cena zawiera m.in. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii u br. Tomasza Wołoszyna.

 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu św. Antoniego jak również innej prasy katolickiej.

 8. Mamy już lato dlatego prosimy o odpowiedni strój, który nie naruszy godności osoby ani świętego miejsca jakim jest Kościół.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku została odprowadzona: Halina DRZYCIMSKA, lat 88. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…