Ogłoszenia duszpasterskie


XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018

 1. Minął odpust św. Antoniego i związany z nim festyn parafialny. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przeżycia minionej uroczystości, a szczególnie br. Robertowi Krawcowi za wygłoszone nauki. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspólnotom za zorganizowanie festynu, przygotowanie smakołyków, młodzieży za prowadzenie tańców i zabaw, zespołowi muzycznemu Król Dawid za koncert uwielbienia, jak również Gminie Miasta Piły na czele z Panem Prezydentem, za sponsoring. Festyn był okazją do spotkań, zabawy, uśmiechu, do posłuchania muzyki, ale przede wszystkim zbliżył nas wszystkich do siebie. A o to przecież chodzi! Za wszelkie dobro, wszystkim z serca dziękujemy!

 2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz Katolicki Uniwersytet w Lublinie.

 3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  - w przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 4. W środę swoje imieniny obchodzi s. Bogna, w tym dniu pragniemy modlić się za nią na Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantki.

 5. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 6. Informujemy, że zgodnie z decyzją Siostry Prowincjalnej - Zgromadzenia Sióstr Serafitek, s. Prudencja Wyrwińska została skierowana do pracy w Gdańsku. Dziękujemy jej za dotychczasową pracę w naszej parafii i życzymy wielu Łask Bożych.

 7. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni, organizujemy w dniach od 16 do 20 lipca Spotkanie Młodych w Wołczynie. Wołczyn jest imprezą promującą wartości chrześcijańskie. To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem, św. Franciszkiem oraz z drugim człowiekiem. To także dobra zabawa i wspaniałe koncerty. Zapisy w zakrystii. Młodzież zapraszamy również na liczne rekolekcje organizowane przez naszych braci.

 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy, w dniach od 1 do 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 180 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 czerwca (w czwartek) o godzina 19.00 na salkach w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe.

 9. Zapraszamy na historyczne wydarzenie w naszym mieście. 7 lipca o godz. 15.00 przy ul. 11 Listopada 38, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona siostrze Tekli Annnie Budnowskiej, Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, odznaczonej medalem Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, jak również do zapoznania się z programem uroczystości, który znajduje się w gablocie przed kościołem.

 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Henryk WALCZAK lat 59 i Zenobia KOCICH lat 72. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…