Ogłoszenia duszpasterskie


X Niedziela Zwykła - 10.06.2018

 1. W ramach naszego odpustu, serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się dzisiaj na krużgankach naszego klasztoru od godz. 15.00. W programie: gry, zabawy, tańce, ciasta, bar sałatkowy, losy ze Słowem Bożym, występ zespołu: Król Dawid i inne niespodzianki. Zapraszamy wszystkich parafian na to radosne, rodzinne wydarzenie.

 2. Od dzisiaj do środy, br. Robert Krawiec, kapucyn, poprowadzi TRIDUUM PRZED ODPUSTEM ŚW. ANTONIEGO. Nauki, głoszone będą od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.30. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się w naszym kościele, a zakończy procesyjnym przejściem do kościoła św. Stanisława Kostki.

 3. W poniedziałek, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św., w intencji br. Lesława. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 5. W czwartek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w czasie której modlić się będziemy w intencji II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty naszej parafii do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 6. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 7. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.30; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 8. Serdecznie witamy w naszej parafii br. Ryszarda Dordę - neoprezbitera, który od 16 czerwca, przydzielony jest do naszej wspólnoty. Swoją prymicyjną Mszę św. w naszej parafii odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Życzymy mu wielu łask Bożych w nowym miejscu pracy.

 9. W dzisiejszą niedzielę, ulicami naszego miasta przejdzie "Marsz dla Życia i Rodziny". Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.30 w naszym kościele. Po Eucharystii uczestnicy Marszu wyruszą w kierunku Placu Zwycięstwa. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

 10. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych - w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30.

 11. W naszej parafii odbywa się cykl konferencji dla kobiet. Najbliższa konferencja pt. „Relacje, które dają wolność. Sztuka komunikacji z resztą świata.” odbędzie się we wtorek (12 czerwca). Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 12. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni organizujemy w dniach od 16 do 20 lipca Spotkanie Młodych w Wołczynie. Wołczyn jest imprezą promującą wartości chrześcijańskie. To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem, św. Franciszkiem oraz z drugim człowiekiem. To także dobra zabawa: wspaniałe koncerty i niezapomniany klimat pola namiotowego. Zapisy w zakrystii. Młodzież zapraszamy również na liczne rekolekcje organizowane przez naszych braci.

 13. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje, w dniach 19-21 lipca, pielgrzymkę do Częstochowy, Górki Przeprośnej i Świętego Krzyża (koło Kielc). Koszt ok. 280 zł, wyżywienie częściowo we własnym zakresie. Zapisy do 15 czerwca w zakrystii, z zaliczką 140 zł.

 14. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce ze Skrzatusza do Częstochowy, w dniach 1-13 sierpnia. Koszt – 180 zł. Spotkanie organizacyjne – 21 czerwca (czwartek), godzina 19.00, salka parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Tych, którzy nie mogą pójść, zapraszamy do włączenia się w tzw. „Złotą Grupę” – pielgrzymowanie duchowe.

 15. 19 czerwca o godz. 10.00 w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych. Niech to będzie okazją i szansą dla tej grupy osób i ich opiekunów spotkania się z Matką Bożą w Jej Sanktuarium.

 16. Parafia św. Józefa w Pile organizuje Pielgrzymkę Szlakiem katolickich Kresów do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Krasiczyna, Markowej i okolic w dniach: 24 – 27 września br. Koszt Pielgrzymki wynosi 500 zł od osoby. Chętni mogą zgłaszać się do Parafii św. Józefa lub do Ks. Prob. Ryszarda Ryngwelskiego.

 17. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Jolanta KAYA-WALENTYN lat 92 i Ireneusz MRÓZ lat 62. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…