Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

 1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się dzisiaj w kościele św. Stanisława Kostki (po Mszy św. o godz. 18.30) a zakończy procesyjnym przejściem (ulicami – Browarną i Ludową) w naszym kościele. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła,
  - we wtorek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony,
  - w środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski,
  - w czwartek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika,
  - w piątek święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,
  - w sobotę wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika.
  - w przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, 19 maja o godz. 20.00, odbędzie się w naszym kościele uroczysta Liturgia Wigilii Zesłania Ducha Świętego z udziałem członków różnych grup duszpasterskich działających przy naszej parafii. Liturgia ta będzie wzbogacona o dodatkowe czytania oraz uwielbienie. Będzie trwać ok. dwie godziny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Po eucharystii odbędzie się agapa, czyli radosne świętowanie obecności wśród nas Zmartwychwstałego Pana i Jego Ducha (przy stole, śpiewając i tańcząc). Agapa odbędzie się na naszym ogrodzie i potrwa do 23.30. Wydarzenie to (ponieważ obejmuje godziny ciszy nocnej) zostało zgłoszone na Komendzie Policji. Za ewentualne utrudnianie (zakłócanie) nocnego wypoczynku naszym sąsiadom - z góry przepraszamy.

 3. Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas dodatkowej Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

 4. Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 18.30.

 5. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 6. W środę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie lub w zakrystii.

 7. Również w środę o godz. 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych.

 8. W przyszłą niedzielę Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 9. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii św. dzieci ze szkół nr 2 i nr 4. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę o godz. 17.00.

 10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się nabożeństwo uwielbienia prowadzone przez Scholę Cappuccino.

 11. Za dwa tygodnie kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej aby wypełnić przykazanie kościelne.

 12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe naszych krużganków. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 14. Informujemy, że w najbliższą sobotę w katedrze w Koszalinie jak również w naszym kościele w Krakowie, odbędą się święcenia prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w intencji tych którzy mają przyjąć ten sakrament.

 15. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXII Spotkanie młodych - Lednica 2018. Odbędzie się ono 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 16. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Janina KOWALÓW lat 93, Zbigniew BORTNOWSKI lat 66, Jolanta HURNIK lat 55 i Feliks PASZEK lat 80. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…