Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018

 • Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy „Niedzielą Dobrego Pasterza”, która rozpoczyna 55 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Przed kościołem br. Adam Szmyt, zbierać będzie ofiary na utrzymanie naszego Kapucyńskiego Seminarium w Krakowie. Prosimy Go o kilka słów świadectwa …

 1. W minioną niedzielę na prace remontowe krużganków zebraliśmy 3940 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.

 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji,
  - we wtorek święto św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika,
  - w środę święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi br. Marek Zimny. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona w środę o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszego brata.

 3. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie w kościele lub w zakrystii.

 4. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w radosnych spotkaniach ewangelizacyjnych, prowadzonych w każdą niedzielę wielkanocną przez wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, o godz. 16.00 na Placu Konstytucji 3 Maja. Spotkajmy się, aby usłyszeć Dobrą Nowinę płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa.

 5. Żywy Różaniec zaprasza na 6 Pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 12 maja 2018 roku. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 8.45. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

 6. Serdecznie zapraszamy na apel modlitewny z racji setnej rocznicy święceń kapłańskich św. Maksymiliana Kolbego. Apel odbędzie się 28 kwietnia (w sobotę) o godz. 20.00 przy krzyżu i figurze św. Maksymiliana Kolbego u zbiegu ulic Wiatracznej i Maksymiliana Kolbego.

 7. Duszpasterstwo Akademickie w Pile oraz Nadnotecki Instytut UAM w Pile zapraszają na spotkanie z Jaśkiem Melą, najmłodszym zdobywcą obu biegunów w ciągu jednego roku, pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia (we wtorek) o godz. 18.00 w auli Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile (koło lotniska). Wstęp wolny.

 8. Od niedzieli 6 maja odbywać się będą nabożeństwa w rycie wschodnim Kościoła Greckokatolickiego. Nabożeństwa będą odbywać się w kaplicy pw. św. Jana Bosko, ul. Dębowskiego 4 o godzinie 8.00. Opiekę duszpasterską będzie pełnić ks. dr Arkadiusz Trochanowski z parafii greckokatolickiej z Wałcza.

 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Łukasz ZAWALI lat 33 i Ryszard SMUSZKIEWICZ lat 61. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…