Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Zwykła - 11.02.2018

„Wyślij pączka do Afryki” - pod takim hasłem, uczniowie ze Szkół Podstawowych naszej parafii, w dniu dzisiejszym zbierają ofiary na potrzeby misji w Afryce. Serdecznie prosimy o wsparcie akcji.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Tym dniem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, sprawować będziemy o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00, 18.30 i 20.00.
  Przypominamy, że post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta obowiązuje tego dnia wszystkich od 18-go do 60-go roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy rozpoczęli 14 rok życia.
  - Od Środy Popielcowej rozpoczyna się wielkopostna akcja trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań abstynenckich jako formy zadośćuczynienia za pogrążonych w nałogu alkoholizmu.
  - Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 4 marca i poprowadzi je br. Roman RUSEK.

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. W każdy piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.

 4. W piątek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną.  Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie lub w zakrystii.

 5. Również w piątek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uzdrowienia wiernych a po niej na nabożeństwo.

 6. W przyszłą niedzielę Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu, jak również na remont krużganków klasztornych. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 8. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 23 lutego w piątek o godz. 17:30. na salkach katechetycznych.

 9. Zapraszamy na Kurs Alpha, który rozpocznie się 28 lutego o godz. 18:30 w Kawiarence Wieczernik. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa do br. Łukasza Steca w zakrystii. Więcej informacji na temat Kursu Alfa na stronie internetowej naszej parafii.

 10. W sklepiku i w zakrystii jest do nabycia książka pt. „Kapłan do szpiku kości”. Zachęcamy do lektury. Cena książki to 15 zł.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Zofia STOLARSKA lat 70, Michelle KOTECKA lat 2, Kazimierz RATAJCZAK lat 74 i Jadwiga GRZEGOROWSKA lat 80. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…