Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Zwykła - 28.01.2018

Serdecznie witamy w naszej parafii s. Prudencję WYRWIŃSKĄ, Serafitkę. Życzymy jej wielu łask Bożych w nowym miejscu pracy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - we wtorek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
  - w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  - w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św., o godz. 17.00. Na każdej mszy św. poświęcenie świec. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę za nas - Braci, jak i za nasze Siostry Serafitki.
  - w sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika (patrona od spraw gardłowych), w tym dniu udzielimy błogosławieństwa poświęconymi świecami.

 2. Msza św. Wypominkowa, odbędzie się w środę o godz. 18:30.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19:00.

 4. W środę o godz. 19:30 w kościele spotyka się starsza grupa kandydatów do bierzmowania. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.

 6. W czwartek 1 lutego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 19:15 w kościele. Natomiast w sobotę 3 lutego odbędą się spotkania dzieci w ramach katechezy parafialnej - o godz. 13:00 dla dzieci ze szkoły nr 4 i o godz. 14:00 dla dzieci ze szkoły nr 2.

 7. Rycerstwo Niepokalanej spotyka się w sobotę o godz. 9:00 na Mszy św.

 8. Msza św. dla Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8:30.

 9. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 23 lutego w piątek o godz. 17:30. na salkach katechetycznych.

 10. Jeśli wiesz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, doświadczyć działania Ducha Świętego i Jego miłości, lub po prostu w miłej atmosferze zjeść kolację i porozmawiać – nie zwlekaj i przyjdź na Kurs Alpha organizowany w naszej parafii. Zaczynamy 28 lutego o godz. 18:30 w Kawiarence Wieczernik. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa do br. Łukasza Steca w zakrystii. Więcej informacji na temat Kursu Alfa na stronie naszej parafii.

 11. W sklepiku i w zakrystii jest do nabycia książka pt. „Kapłan do szpiku kości”. Jest to poruszająca historia życia, naszego współbrata - o. Serafina Kaszuby, którego proces beatyfikacyjny jest w toku i jego obrazki (w czasie kolędy) pozostawiliśmy w waszych domach. Zachęcamy do lektury. Cena książki to 15 zł.

 12. Kino Helios zaprasza na film pt. „Sprawa Chrystusa” w najbliższy poniedziałek o godz. 19:30. Cena biletu na hasło Nazaret 13 zł.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Ryszard POMICHOWSKI lat 67, Halina KAŁABUN lat 88 i Bolesław PIASECKI lat 77. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…