Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017

 • Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, ze względu na wieczerzę wigilijną nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00.

 • Już dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować:
  - S. Jadwidze, ministrantom, grupom parafialnym, wszystkim zaangażowanym w świąteczne sprzątanie i wystrój kościoła.
  - S. Bognie, Panom: Karolowi i Kornelowi za przygotowanie szopki.
  - Panu Jarkowi – leśniczemu, za piękne choinki w kościele.
  - Grupie Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 (opiekunom i młodzieży), za kwestowanie w sklepach, przygotowanie i rozniesienie paczek ubogim rodzinom z naszej parafii. Wszystkim, za wszelkie dobro serdecznie dziękujemy.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  - we wtorek (drugi dzień świąt), święto św. Szczepana.
  - w środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina.
  - w niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. W naszej parafii jest to dzień odnowienia Sakramentu Małżeństwa. Na każdej Mszy św. odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Również w tym dniu, po Mszy św. o godz. 19.00, zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne, na zakończenie starego roku.

 2. W Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt, młodzież oazowa będzie śpiewać kolędy przed kościołem, po Mszy św. o 10.00 i przed Mszą św. o 11.30. Prosimy o wsparcie naszej młodzieży, która w ten sposób chce zebrać pieniądze na zimowe rekolekcje w Krakowie.

 3. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru „Głosu św. Antoniego”. Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, oprócz tego Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej, plan kolędy a dla dzieci krzyżówka konkursowa. Zachęcamy do lektury!

 4. W zakrystii i sklepiku można nabyć świece Caritas i Opłatki Wigilijne.

 5. W minioną niedzielę na ogrzewanie i prace remontowe krużganków zebraliśmy - 5400 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również tym, którzy na powyższy cel przekazują środki na nasze konto parafialne.

 6. Wizytę duszpasterską zwaną „KOLĘDĄ”, rozpoczniemy 2 stycznia.

 7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Piotr STAŃCZAK lat 69 i Sławomir TYMCZYSZYN lat 54. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…