Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Adwentu - 17.12.2017

  • Informujemy, że zgodnie z decyzją Siostry Prowincjalnej - Zgromadzenia Sióstr Serafitek, s. Zelia Skotarek (była zakrystianka) została skierowana do pracy w Lesznie. Dziękujemy jej za dotychczasową pracę w naszej parafii i życzymy wielu Łask Bożych. Obecnie, obowiązki zakrystianki pełni s. Jadwiga Jagodzińska.

  • Dzisiaj po każdej Mszy św., uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4, sprzedają własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Z kolei Młodzież Franciszkańska Tau, rozprowadza opłatki z miodem.

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną odbywać się będą od poniedziałku do środy o godz.: 6.45, 9.00, i 18.30. Zachęcamy do skorzystania z czasu rekolekcji celem odnowy życia duchowego.

 2. W środę będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 3. Pragniemy, aby nasza świątynia na czas Bożego Narodzenia była piękna i czysta, dlatego zwracamy się do Was o pomoc w sprzątaniu, które odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.

 4. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. Czcicieli św. Ojca Pio, zapraszamy na sobotnią Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 6. W niedzielę - WIGILIA. Informujemy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00. Informujemy, że uczestnictwo w Pasterce, nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 7. Gorąco zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, który przygotuje nasze serca na pełne przeżywanie uroczystości Bożego Narodzenia. Porządek spowiedzi w najbliższym tygodniu jest następujący:
  - od poniedziałku do czwartku – od godz. 6.30 do 10.00 i od 17.00 do 19.30;
  - w piątek - od godz. 6.30 do 10.00 i od 15.00 do 19.30;
  - w sobotę - spowiedź całodzienna - od godz. 6.30 do 19.00, z przerwą od 12.30 do 14.00;
  - w niedzielę (w wigilię) spowiadamy na wszystkich Mszach św. do godz. 13.00.

 8. W zakrystii i sklepiku można nabyć świece Caritas i Opłatki Wigilijne.

 9. Wizytę duszpasterską zwaną „KOLĘDĄ”, rozpoczniemy 2 stycznia.

 10. W przyszłą niedzielę pojawi się nowy, świąteczny numer "Głosu św. Antoniego". Znajdziemy w nim artykuły tematycznie związane z Bożym Narodzeniem, oprócz tego Chrześcijański Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej i plan kolędy. Już dziś zachęcamy Was do lektury!

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Krystyna PASZEK lat 70 i Elżbieta WIŚNIEWSKA lat 48. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…