Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Adwentu - 10.12.2017

Dzisiaj przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w środę święto św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
   - w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
   - rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień w niedzielę (17 grudnia). Wygłosi je br. Zenon Maszczyk.

 2. Schola Cappuccino zaprasza na koncert kolęd na Wigilii Miejskiej przy pl. Staszica. Koncert odbędzie się dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00.

 3. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00. w sali nr 12. Informujemy również, że jest to pouczenie dla tych rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w Uroczystość Bożego Narodzenia.

 4. W piątek, 15 grudnia o godz. 18.30, w naszym kościele, odbędzie się Msza święta i po niej modlitwa o uzdrowienie ciała i ducha. Kapłan oraz wspólnota wstawienników będą prosić o dar uzdrowienia dla tych, którzy wierzą, że Jezus uzdrawia. Serdecznie zapraszamy.

 5. W sobotę zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 18.30. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 6. Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 7. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie zaangażowały się w akcję „List do Mikołaja” i zechciały być św. Mikołajem dla dzieci. Bóg zapłać za otwarte serca! Przypominamy o konkursie na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Prace przynosimy do soboty – 16 grudnia.

 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i części duszpasterskiej naszego domu, jak również na remont krużganków klasztornych. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 9. W najbliższą niedzielę, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4, po każdej Mszy św., będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na misje Braci Kapucynów w Afryce. Również w przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau, będzie rozprowadzać opłatki z miodem. Zebrane przy tej okazji ofiary posłużą im jako wsparcie w wyjazdach rekolekcyjnych.

 10. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, oraz Opłatki Wigilijne.

 11. Ks. biskup Ordynariusz, Edward Dajczak zaprasza młodzież na Adwentowe Czuwanie. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 20:00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.

 12. Przy naszej parafii powstał nowy krąg rodzin, złożony z pięciu małżeństw. Jeśli są jeszcze małżeństwa, które czują potrzebę pogłębionej formacji małżonków, serdecznie zapraszamy do nowego kręgu. Prosimy zgłaszać się do zakrystii.

 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Kazimierz NOWAK lat 83, Barbara HOFFMAN-RUSIN lat 83 i Józefa (ona) MISIAK lat 80. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…