Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Adwentu - 3.12.2017

8-letnia Zuzia, nasza parafianka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która choruje na śródmiąższowe zapalenie płuc, potrzebuje przeszczepu płuc. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy świętej, uczniowie i nauczyciele ze szkoły Zuzi będą sprzedawać kartki bożonarodzeniowe, chcąc wesprzeć leczenie dziewczynki. Koszt jednej kartki to 10 zł. Zachęcamy do zakupu.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • - w środę wspomnienie św. Mikołaja;
   - w czwartek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła;
   - w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Królowej Zakonu Franciszkańskiego. Z tej okazji wspólnota Braci Kapucynów, Sióstr Serafitek, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, WF Tau, MF Tau, Rycerstwa Niepokalanej, Oazy Młodzieżowej i Wspólnota Jezusa Księcia Pokoju odnowią swoje śluby i przyrzeczenia na mszy św. o godz. 18.30.
   W tym dniu również zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Godzina Łaski dla świata, które odprawimy o godz. 12.00. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
   - w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. w intencji pszczelarzy i ich rodzin.

 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na mszę św. RORATNIĄ, w dni powszednie na godz. 6.45 (rano). Dzieci zapraszamy z lampionami. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 17 grudnia i wygłosi je br. Zenon Maszczyk.

 3. Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i Telewizji Trwam w środę o 18.30.

 4. W sobotę 9 grudnia, odbędą się spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w ramach katechezy parafialnej - o godz. 10.00 dla dzieci ze szkoły nr 4 i o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły nr 2.

 5. Grupa Ojca Pio zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.

 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kościoły wschodu.

 7. Zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez dzieci wraz z rodzicami. Wykonane prace należy przynieść do soboty (16 grudnia) do zakrystii. W niedzielę 17-go będzie rozstrzygnięcie konkursu.

 8. W sklepiku i zakrystii są do nabycia świece Caritas - Dzieła Świątecznej Pomocy Dzieciom, Opłatki Wigilijne, prasa katolicka i ciekawe książki.

 9. Zapraszam na wykład z cyklu "Kościelne Dzieje Piły", pt. "Wizyta prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego w Pile”, który odbędzie się w środę 6 grudnia, o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko w Parafii Świętej Rodziny.

 10. Kino Helios zaprasza na film pt. „Sprawa Chrystusa” w najbliższy czwartek o godz. 19:00. Cena biletu na hasło Nazaret 13 zł.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Franciszek SZYMAŃSKI lat 79 i Ewa KORPAL lat 52. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…