Ogłoszenia duszpasterskie


XXXIII Niedziela Zwykła - 19.11.2017

 1. Niedziela dzisiejsza (19 listopada) to Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Papież Franciszek zaznacza, że czyny miłosierdzia ożywiają wiarę i nie mają być tylko doraźnymi gestami pomocy, ale powinny prowadzić do prawdziwego spotkania z ubogimi, które przełamuje ich samotność. W tym spotkaniu, w bliskości z ubogimi dotykamy samego Chrystusa, który się z nimi utożsamia. Tak rozumianą kulturę spotkania z ubogimi, którzy mogą nas w ten sposób ewangelizować, powinniśmy – jako wierzący – uczynić swoim stylem życia.

 2. Z radością informujemy, że w tym tygodniu na krużgankach klasztornych zostały umieszczone odnowione i podświetlone stacje Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do ich odwiedzenia. Dalsze prace związane z remontem krużganków pragniemy zrealizować w przyszłym roku.
  Także w tym tygodniu dokończone zostały prace związane z poprawą nagłośnienia w kościele.
  Za dotychczasową ofiarność na prace remontowe wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

 3. W poniedziałek, 20 listopada, będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna.

 4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 5. W środę będzie liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  W tym dniu będziemy się modlić za naszych organistów i za nasze scholki.
  Także w środę o godz. 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 6. W czwartek, 23 listopada, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, odprawianą ku czci św. Ojca Pio, we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem tego Świętego. Intencje można składać w zakrystii, bądź do skarbony na kracie kościoła.

 7. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w piątek 24 listopada o godz. 17.30 w naszym domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

 8. W sobotę 25 listopada odbędą się spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców - o godz. 10.00 dla dzieci ze szkoły nr 4 i o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły nr 2. Po spotkaniach będzie możliwość zamówienia alb komunijnych.

 9. Od przyszłej soboty, przy naszym klasztorze, odbędzie się mini-kurs gry na gitarze dla początkujących - uczniów gimnazjów i szkół średnich. Kurs będzie trwał 3 miesiące i da możliwość poznania podstaw gry na tym instrumencie. Od uczestników wymaga się, aby każdy miał własny lub pożyczony (sprawny) instrument. Pierwsze spotkanie w sobotę, 25 listopada, o godz. 16.00 w domu katechetycznym. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu.

 10. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 11. Różaniec wypominkowy odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15.

 12. Informujemy, że na terenie naszej parafii, świąteczne opłatki (poświęcone) roznoszą nasi współbracia.

 13. 8-letnia Zuzia, nasza parafianka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która choruje na śródmiąższowe zapalenie płuc, potrzebuje przeszczepu płuc. Stowarzyszenie "Spełniamy Marzenia" organizuje zbiórkę pieniędzy na jej rzecz poprzez portal *Pomagam.pl*. Tę zbiórkę można znaleźć przez Asta 24. Zachęcamy do wsparcia leczenia Zuzi.

 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, „Głosu św. Antoniego” i ciekawych książek w sklepiku przy wyjściu z kościoła.

 15. Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu zaprasza na wieczory w domu Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei począwszy od 25 listopada br. w każdy piątek roku o godz. 20.30. Ta modlitwa wieczorna trwać będzie niespełna godzinę.

 16. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Zyta Mrotek, lat 69, Giuseppe Coppola, lat 95, Leokadia Dzida, lat 88, Eleonora Frątczak, lat 76. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…