Ogłoszenia duszpasterskie


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.11.2017

  1. Niedziela dzisiejsza jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym i przy tej okazji jest zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Niech nasze modlitwy i ofiary będą konkretną pomocą i znakiem łączności ze wszystkimi, którzy cierpią dla imienia Chrystusa na całym świecie.

  2. Różaniec wypominkowy odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.15.

  3. Informujemy, że od poniedziałku – 13 listopada, na terenie naszej parafii, świąteczne opłatki (poświęcone) będą roznosili nasi współbracia: br. Lesław Urbanek i br. Stanisław Borczuch.

  4. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych będzie w środę o godz. 19.00

  5. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W tym dniu, jak każdego 16-tego miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 odprawianą we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii, bądź do skarbony na kracie kościoła.

  6. W piątek przeżywać będziemy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ.

  7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i prace remontowe. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

  8. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w piątek 24 listopada o godz. 17.30 w naszym domu katechetycznym, wejście od ul. Kapucyńskiej.

  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Głosu św. Antoniego i ciekawych książek w sklepiku przy wyjściu z kościoła.

  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku zostali odprowadzeni: Zdzisław Będzieszak lat 74, Teresa Rerek lat 65 i Maria Krawiec lat 70. Za w/w i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczne odpoczywanie… Niech odpoczywają…