• Start
  • Wydarzenia
  • Aktualności

Katechezy dla młodzieży i dorosłych

Od niedzieli 29 stycznia 2023 r. rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą głoszone przez świeckich i kapłana w kościele w niedziele o godz. 20.00 i w środy o godz. 19.15. Jest to szansa pogłębienia wiary i osobistego spotkania z Chrystusem. Zapraszamy.

Ferie zimowe z braćmi

Nasza prowincja zakonna Braci Mniejszych Kapucynów organizuje dla młodzieży męskiej w czasie ferii szkolnych – „Ferie z braćmi” w naszym domu w Pyzówce k. Nowego Targu. Więcej informacji i zapisy na stronie www.kapszlak.pl i na facebook`u: Kapucyńskim szlakiem.

 

W czasie ferii zimowych zapraszamy Cię na spotkanie z braćmi kapucynami, podczas którego wyszalejesz się zjeżdżając na nartach aż do utraty tchu, a jeśli jeszcze nie potrafisz jeździć to będziesz miał okazje się nauczyć. Będziemy też wędrować po pięknych Tatrach.

Długie zimowe wieczory umilą nam wspólne gawędy do późna w nocy przy kominku. Naszą bazą noclegową będzie kultowy już Dom w Pyzówce.

Nie zabraknie strawy duchowej – Eucharystii, jak i tej dla ciała – kuchni brata Wasyla. Jak powiada klasyk: „którego kuchnia ma czasem wzloty, ale i upadki!”

Zapraszamy Cię na jeden z trzech turnusów.

Dla kogo?: Młodzież męska w wieku od 12 do 26 roku życia

Miejsce pobytu: Dom Braci Kapucynów w Pyzówce k. Nowego Targu, ul Podhalańska 23.

 

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://kapszlak.kapucyni.pl/a4/

Jasełka 2023 - "Oczekuj niespodziewanego"

 

W naszym kościele św. Antoniego w Pile, jeszcze wśród blasku choinek i stajenki, 15 stycznia 2023 r. mali aktorzy z klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 2, z pomocą licealistki Basi i Sióstr Serafitek posługujących przy parafii, przypomnieli nam niezwykłe wydarzenie sprzed 2000 lat w przedstawieniu Jasełek pt: "Oczekuj niespodziewanego".

Ta szczególna noc narodzin Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, była zaskoczeniem dla ówczesnych, bogobojnych Żydów. Swoim zadziwieniem dzielił się z nami na Jasełkach Anioł Gabriel. Opowiadał nam jaki sposób wybrał Bóg, Stwórca Wszechświata, by dać nam Zbawiciela, mówiąc również o spotkaniu z Maryją i Józefem. Również pasterze opowiedzieli jak zastępy anielskie zaprowadziły ich do dzieciątka - Nowonarodzonego Syna Bożego.

Przedstawiający jasełka zachęcali nas wszystkich, aby to zadziwienie Miłością Boga było i naszym udziałem w codziennym otwieraniu się na Jego przychodzenie.

Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem licznie przybyłych parafian, którzy nagrodzili naszych aktorów gromkimi brawami. Na koniec była również okazja, by wspólnie kolędować.

 

 

IMG 0871
IMG 0877
IMG 0895
IMG 0898
IMG 0907
IMG 0914
IMG 0916
IMG 0918
P1152743

Koleda_2023a.jpg

Kolęda 2023

W styczniu chcielibyśmy odwiedzić naszych parafian, składając wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Osoby i rodziny, mieszkające na terenie naszej parafii, które pragną nas przyjąć w swoich domach, prosimy o wypełnienie specjalnego Zaproszenia i pozostawienie go w zakrystii, kancelarii lub na furcie klasztornej (można wrzucić do skrzynki na listy). Zaproszenia są wyłożone w kościele na stoliku za ławkami.

Chęć przyjęcia kolędy można również zgłosić za pomocą formularza internetowego:

Kontynuuj czytanie

Rekolekcje adwentowe 2022 online

Adwent to czas oczekiwania, otwierania bram naszego serca na słowo Boga. W naszej parafii na początku Adwentu 2022 przeżywaliśmy rekolekcje, które prowadził nasz współbrat ze wspólnoty z Katowic br. Jan Kania.

Rekolekcje te są dostępne w formie nagrań video, które można obejrzeć bądź odsłuchać klikając na poniższe linki.

Kontynuuj czytanie