• Start
  • Wydarzenia
  • Aktualności
01.jpg

Kurs gitarowy 2023 / 2024

Kurs gitarowy

Kurs nauki gry na gitarze dla początkujących

W zeszłym roku zorganizowaliśmy w naszej parafii Kurs nauki gry na gitarze dla początkujących. Rozpoczęło naukę 53 alumnów, zakończyło ją z sukcesem 33. Również w tym roku organizujemy w naszej parafii nową edycję „Kursu nauki gry na gitarze dla początkujących”, czyli osób, które nie potrafią grać na tym instrumencie i chciałyby się tego nauczyć. Również w tym roku kurs prowadzić będzie br. Paweł Teperski OFMCap. W tym roku uczestnictwo w kursie będzie odpłatne - koszt udziału w kursie gitarowym wynosi 10 zł za lekcję. Spotkania kursu odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 16.30 w domu duszpasterskim parafii św. Antoniego, wejście od ulicy Kapucyńskiej. Aby zapisać się na kurs, wypełnij poniższy formularz. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 16 października 2023 r. o godzinie 16.30. Prosimy o punktualność. Pierwsze zajęcia są bardzo istotne dla uczących się, dlatego osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie zobowiązane są do rozpoczęcia kursu od pierwszych zajęć (nie można „dołączyć” od 3 czy 4). Aby wziąć udział w kursie gitarowym wypełnij poniższy formularz. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy – Kurs nauki gry na gitarze dla początkujących 2023 / 2024   Jakie są założenia kursu: • Kurs nauki gry na gitarze dla początkujących stawia sobie za cel osiągnięcie umiejętności samodzielnej gry na gitarze (grając akordami i palcówką). • W kursie może wziąć udział: młodzież od 13 roku życia i dorośli. • Zajęcia rozpoczynają się 16 października 2023 i trwają do czerwca 2024. • Opłata za uczestnictwo w kursie to 10 zł za przeprowadzone zajęcia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają jedną godzinę. • Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w kursie, a nie miał możliwości finansowych, prosimy o bezpośredni kontakt z br. Pawłem. • Uczestnictwo w zajęciach jest obowiązkowe. Trzykrotny nieusprawiedliwiony brak obecności na zajęciach może skutkować skreśleniem z listy uczestników. • Uczestnicy kursu są zobowiązani do codziennego ćwiczenia na gitarze przez 15 minut. • Aby uczestniczyć w kursie trzeba mieć gitarę w domu, by móc ćwiczyć codziennie. Jeśli ktoś nie posiada obecnie gitary, może próbować pożyczyć ją od rodziny czy znajomych na czas trwania kursu. • Oprócz wyżej wymienionych warunków bardzo pomocna w nauce gry na gitarze jest pozytywna, osobista motywacja oraz dobre nastawienie i pogoda ducha. Nie należy zniechęcać się początkowym, trudniejszym okresem i mieć cierpliwość na czas całości trwania kursu. • Zajęcia Kursu gitarowego odbywać się będą w Pile w części katechetycznej parafii Braci Mniejszych Kapucynów pw. św. Antoniego (wejście od ulicy Kapucyńskiej). Umiejętność gry na gitarze jest wielkim darem, dlatego zachęcamy Cię, byś skorzystał z okazji. Zechciej rozwijać talenty, którymi obdarzył Cię Pan Bóg. Zapraszamy! Br. Paweł Teperski OFMCap – prowadzący kurs

Kontynuuj czytanie

wejscie.jpg

Odnawiamy wejście do domu duszpasterskiego

Pragniemy gruntownie odnowić wejście i teren przed naszym domem duszpasterskim. W okresie letnim został przeprowadzony remont systemu odprowadzania wody deszczowej, co mamy nadzieję pomoże w zniwelowaniu problemu wilgoci w salkach znajdujących się w piwnicy.

Kontynuuj czytanie

1-7.jpg

Rekolekcje biblijne - spotkanie Jezusa z kobietą kananejską

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by pochylić się głębiej nad Biblią na rekolekcje-warsztaty biblijne prowadzone przez naszego współbrata kapucyna – brata Radosława Solona wraz z panią Marią Nowak. Warsztaty odbędą się koło Tczewa w dniach 13 do 15 października tego roku. 

Kontynuuj czytanie

Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 18 czerwca odbędzie się w Pile Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy on po Mszy św. o godz. 15.00 odprawianej w parafii Świętej Rodziny, a zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Wyspie. Zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, ubierając się na biało.