Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2017

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej.

  • - W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15.

  • - Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

  • - Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 19 marca i poprowadzi je br. Robert Rabka, kapucyn.

 2. W środę o godz. 19.00, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

 3. W czwartek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. wieczorną.  Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie lub w zakrystii.

 4. W przyszłą niedzielę Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 8.30. Po Mszy spotkanie formacyjne.

 5. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GŁOSU ŚW. ANTONIEGO, a znajdziemy w nim między innymi: wywiad z br. Markiem Zimnym, nowy cykl: lekarze i doktorzy w Kościele Katolickim, a w cyku postacie naszego regionu: Franciszek Mickiewicz - zapomniany brat Adama. Życzymy przyjemnej lektury.

  W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie redakcji "Głosu św. Antoniego". Zapraszamy na nie również osoby, które chciałyby włączyć się w tworzenie naszego parafialnego pisma przez pisanie tekstów i robienie zdjęć z różnych wydarzeń w naszym mieście i parafii.

 6. Zapraszamy młodzież na spotkanie z Wyrwanymi z Niewoli: Jackiem i Piotrkiem. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr. 5 w poniedziałek o godz. 18:00. Wejście od strony boiska szkolnego.

 7. Żywy Różaniec zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Wyjazd 8 kwietnia, sprzed naszego kościoła o godzinie 12.00. Koszt 15 złotych. Zapisy w zakrystii.

 8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Wielkopostne rekolekcje "Rozpoznając Boga...". Rekolekcje, które odbędą się w dniach 19-22.03.2017 o godzinie 19:00 w Kaplicy Akademickiej przy ulicy Złote 1 w Pile, poprowadzą s. Sara Gryniewiecka (Uczennice Krzyża) i ks. Piotr Wieteska.

 9. Krąg Biblijny z parafii p.w. Św. Jana Bosko w Pile zaprasza uczestników Grup i Kręgów Biblijnych oraz wszystkich chętnych do udziału w Warsztatach Biblijnych organizowanych dnia 25 marca 2017 (sobota) w budynku Liceum Salezjańskiego. Zapisy do dnia 17 marca prosimy kierować do opiekunów grup biblijnych w swoich parafiach. Koszt kursu od osoby - 30 zł.

 10. Kino „Helios” zaprasza na film pt. „ZERWANY KŁOS”, opowiadający o życiu św. Karoliny Kózkówny. Pokaz filmu w poniedziałek 13 marca o godz. 19.30. Cena biletu na hasło „Nazaret” - 13 zł.

 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy następujących zmarłych: Stanisław KUJAWA lat 77. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…