Ogłoszenia duszpasterskie


VIII Niedziela Zwykła - 26.02.2017

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  – najbliższa środa 1 marca to Środa Popielcowa. Tym dniem rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszej odpowiedzi na wezwanie Jezusa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię będzie udział w obrzędzie posypania głów popiołem, którego będziemy dokonywać na mszach św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00, 18.30 
i 20.00. Post ścisły, czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta obowiązuje tego dnia wszystkich od 18. do 60. roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy rozpoczęli 14 rok życia.
  – w Kościele od Środy Popielcowej rozpoczyna się wielkopostna akcja trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań abstynenckich jako formy zadośćuczynienia za pogrążonych w nałogu alkoholizmu.
  –nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 19 do 22 marca 
i poprowadzi je br. Robert Rabka, kapucyn.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. W każdy piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.15, a dla dzieci wyjątkowo w tym tyg. po Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się wyjątkowo we wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 4. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Radia Maryja i TV Trwam.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.
 6. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej różaniec wynagradzający. Zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.
 7. Żywy Różaniec zaprasza na Mszę Świętą w najbliższą niedzielę na godz. 8.30.
 8. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży 
w poniedziałki i czwartki, o godz. 19.15.
 9. W imieniu Fundacji Kapucyni i Misje oraz Braci Kapucynów, misjonarzy pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i republice Czadu zapraszamy do udziału w akcji o nazwie: „Wyślij pączka do Afryki”. Dzisiaj po każdej Mszy św., uczniowie Koła Misyjnego gimnazjum nr 5 oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4, po każdej Mszy św. będą zbierali ofiary na potrzeby misji w Afryce. Serdecznie prosimy o wsparcie akcji.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności spośród naszych parafian: Mariola KOKOSZKA lat 59, Kazimiera BAGIŃSKA lat 95, Edward MORAWSKI lat 85. Za nich i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…