Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Zwykła - 29.01.2017

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Hiacynty Mariscoti, dziewicy;
  - we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  - w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Na każdej mszy św. poświęcenie świec. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego, prosimy o modlitwę za nas - Braci, jak i za nasze Siostry.
  - w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika (patrona od spraw gardłowych), w tym dniu udzielimy błogosławieństwa poświęconymi świecami;
  - w sobotę wspomnienie św. Józefa z Leonissy, kapucyna;
  - w niedzielę na Mszach św. o godz. 8:30, 10:00 i 13:00 poświęcenie chleba św. Agaty.
 2. We wtorek o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św., Radia Maryja i telewizji TRWAM.
 4. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek i piątek miesiąca. Do chorych udamy się w czwartek i w piątek w godzinach porannych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16.30, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza św.
 6. Rycerstwo Niepokalanejspotyka się w sobotę o godz. 9.00 na Mszy św.
 7. Msza św. dla Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.
 8. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby naszego parafialnego Caritas.
 9. Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 17 lutego w piątek o godz. 17.30. na salkach katechetycznych.
 10. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się po feriach - w piątek 17 lutego po Mszy św. wieczornej.
 11. W dniach od 19 do 26 września 2017 roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby odkryć tajemnicę Pustego Grobu  i życia Jezusa, serdecznie zapraszamy. W programie zwiedzanie Jerozolimy, Betlejem, Nazaretu oraz nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego i wiele innych miejsc. Koszt pielgrzymki to 1970 zł + 520 USD. Cena zawiera m.in. przelot, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje u Br. Zdzisława Weissbrota.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności spośród naszych parafian: Zygmunt KUCIŃSKI lat 81. Za niego i za naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają…