Ogłoszenia duszpasterskie


XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

 1. Zapraszamy na wieczorną modlitwę psalmami zwaną nieszporami, przeżywaną razem z naszą wspólnotą braci od poniedziałku do piątku o godz.18.00.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w poniedziałekświęto św. Stanisława Kostki;

  • w czwartekŚwięto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

  • w sobotęWspomnienie św. Ojca Pio.

   Podziękowania i prośby na wieczorną Mszę św. można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

   Tego dnia swoje imieniny będzie obchodzić s. Pia. Na Mszę św. w intencji Solenizantki zapraszamy w poniedziałek 25 września o godz. 18.30. Pamiętajmy również o niej w naszej modlitwie.

 3. Kandydaci do bierzmowania z grupy starszej, którzy rozpoczęli już przygotowanie do bierzmowania w zeszłym roku i chcą je kontynuować, rozpoczynają Kurs Alpha we wtorek o godzinie 18.00 w domu duszpasterskim. Natomiast uczniowie klas ósmych oraz osoby dorosłe pragnące rozpocząć w tym roku przygotowanie do bierzmowania proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii do końca września.

 4. Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie”. W jej ramach do środy 20 września, do godz. 12.00, na placu przed domem duszpasterskim odbywać się będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 6. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii białoruski zespół katolicki „Ad Dei Gloriam, który będzie śpiewał podczas wszystkich Mszy św., a po Mszy św. o godz. 10.00 da krótki koncert.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Zenon PAŁUCZAK, lat 82. Wieczny odpoczynek...