Ogłoszenia duszpasterskie


XXII Niedziela Zwykła – 3.09.2023

 1. Począwszy od poniedziałku, w dni powszednie przywracamy dyżur spowiedzi od godz. 17.00.

 2. We wrześniu zapraszamy do kościoła na wieczorną modlitwę psalmami zwaną nieszporami, przeżywaną razem z naszą wspólnotą braci od poniedziałku do piątku o godz. 17.45.

 3. W środę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Papieża, Radia Maryja i TV Trwam.

 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać m.in.:

  • w piątekŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii br. Krzysztofa Niewiadomskiego, który przybliży nam postać Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, kapucyna z naszej prowincji zakonnej, który jest kandydatem na ołtarze. Po Mszy św. będzie można nabyć życiorys o. Serafina.

 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Podczas niej poświęcimy przybory szkolne i tornistry. Natomiast o godz. 8.30 Msza św. dla Grupy Modlitwy Ojca Pio.

 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sanktuarium w Skrzatuszu.

 8. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszej parafii spotkania dla seniorów. Odbywają się one w każdą środę w domu duszpasterskim o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów, rozpoczynając od najbliższej środy.

 9. Osoby, które rozpoczęły już przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii w ubiegłym roku i chcą je kontynuować, zapraszamy na spotkanie we wtorek 12 września o godzinie 19.30 w kościele. Prosimy o obecność na tym spotkaniu kandydatów oraz ich rodziców, bądź opiekunów. Natomiast uczniowie klas ósmych oraz osoby dorosłe pragnące rozpocząć przygotowanie do bierzmowania proszeni są o wypełnienie do końca września formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii. Pierwsze spotkanie dla nich odbędzie się 10 października o godzinie 19.30 w kościele.

 10. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny, Głos Ojca Pio, jak również diecezjalne kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie 20 zł.

 11. Kino Helios i wspólnota „Nazaret” zapraszają na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w środę 6 września o godz. 19.30. Cena biletu na hasło: „Nazaret” to 16 zł.

 12. W sobotę 9 września na terenie ANS w Pile odbędzie się III Rodzinny Piknik Zdrowia z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tomasz PRZYBYLSKI, lat 47; Marian DEPCIK, lat 102; Hubert NAJDOCH, lat 82; Ryszard KUBIAK, lat 76 oraz Grażyna FILIPCZAK, lat 70. Wieczny odpoczynek…