Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

 1. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną. Podziękowania i prośby można składać do skarbony na kracie kościoła lub w zakrystii.

 2. Kandydaci do bierzmowania z grupy młodszej mają spotkanie we wtorek w kościele o godzinie 19.30.

 3. W środę swoje imieniny obchodzi s. Aniceta. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. w intencji Solenizantki o godz. 18.30. Pamiętajmy również o niej w naszych indywidualnych modlitwach.

 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotni wieczór poprzedzający uroczystość zapraszamy do kościoła na czuwanie modlitewne prowadzone przez wspólnoty działające w parafii. W programie: konferencja, modlitwa o wylanie Ducha Świętego, uroczysta Msza św. oraz agapa na krużgankach. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.00, zakończenie ok. 24.00.

 6. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo par małżeńskich Najświętszym Sakramentem.

 7. Zachęcamy rodziny z dziećmi do udziału w Diecezjalnym Dniu Dziecka, który odbędzie się 27 maja w Skrzatuszu. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnym spływie kajakowym, który organizujemy w sobotę 17 czerwca. Odbędzie się on na rzece Rurzycy, na odcinku: Wrzosy - Krępsko. Na początek spływu będziemy uczestniczyć w Mszy św. celebrowanej w plenerze. Czas samego płynięcia ok. 3 godziny, na zakończenie ognisko. Zapewniamy transport, sprzęt oraz poczęstunek. Koszt 80 zł. Zapisy wraz z opłatą u proboszcza lub br. Rafała.
  Liczba uczestników jest ograniczona.

 9. Nasza prowincja zakonna podczas wakacji organizuje dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: Wakacje z braćmi w Pyzówce k. Nowego Targu, Spływ kajakowy Ojca z synem Czarną Hańczą, Wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy, Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na Facebooku - Kapucyńskim Szlakiem oraz stronie internetowej www.kapszlak.pl.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Elżbieta DZIEWECZYŃSKA, lat 55 oraz Ludwik CIEPLAK, lat 90. Wieczny odpoczynek...