Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkanocna – 7.05.2023

 1. W poniedziałek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 2. Po kilkuletniej przerwie ponownie chcielibyśmy zorganizować festyn parafialny, który ma być okazją do budowania więzi między parafianami. Zaplanowany jest on na niedzielę 11 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami oraz pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19.15 do domu duszpasterskiego.

 3. Kandydatów do bierzmowania z grupy starszej zapraszamy wraz z rodzicami do kościoła na nabożeństwo wręczenia krzyży we wtorek o godz. 19.30, natomiast grupa młodsza spotyka się w tym tygodniu w małych grupach.

 4. Zapraszamy na spotkanie z duchowością franciszkańską z cyklu „Środy ze św. Franciszkiem” w najbliższą środę o godz. 19.15 w sali nr 12 domu duszpasterskiego.

 5. W przyszłą sobotę na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do Pierwszej Komunii św.

 6. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, które obchodziły uroczystość swojej Pierwszej Komunii św. w ubiegłym roku, będą miały rocznicę tej uroczystości w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby dzieci w miarę możliwości przyszły na tę Mszę św. w albach.

 7. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się w
  sobotę  po Mszy św. o godz. 18.30.

 8. Msza św. dla Grupy Modlitwy Ojca Pio za tydzień w niedzielę o godz. 8.30.

 9. Również za tydzień, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na Drogę Światła – wielkanocne nabożeństwo, podczas którego będziemy rozważać spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami.

 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 18.30.

 11. W naszej parafii w każdą środę w domu duszpasterskim o godzinie 10.00 spotykają się seniorzy. Serdecznie zapraszamy.

 12. Nasze kapucyńskiej parafie w Wałczu i Pile organizują wspólną pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Warszawy w dniach 1 – 2 lipca. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii do 28 maja.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marek CZERWIŃSKI, lat 61; Wiesław PURGIEL, lat 67 oraz Józef GRZESZEK, lat 66. Wieczny odpoczynek...